Az Apple a WWDC eseményén lerántotta a leplet a Vision Pro új operációs rendszeréről, amely a visionOS 26 nevet kapta, még ha ez elsőre kicsit furcsának is tűnhet. A név nem a verziószámra, hanem az Apple új egységes elnevezési rendszerére utal, de ami igazán érdekes, az az, amit az új szoftver tud. A legnagyobb újítás, hogy a Vision Pro immár kompatibilis a PlayStation VR2 Sense kontrollerekkel. Ez óriási lépés afelé, hogy a headset valóban komoly játékgéppé váljon, hiszen eddig komoly hátrányt jelentett az analóg vezérlés hiánya. Ez a funkció megnyitja az utat a Quest és Steam VR játékok előtt, így a fejlesztők sokkal könnyebben tudják portolni azokat az Apple platformjára.
A Vision Pro emellett már olyan külsős kiegészítőkkel is működik, mint a Logitech Muse, ami egyfajta ceruza a virtuális térben. A widgetek mostantól tetszőleges helyre pakolhatók a 3D-s környezetben, ami nemcsak látványos, de praktikus is lehet. Az Apple ígérete szerint a "megosztott térbeli élmények" révén többen is együtt nézhetnek 3D-s filmeket, játszhatnak vagy dolgozhatnak együtt egy virtuális térben. A társaság FaceTime-on keresztül bővíthető, így könnyedén behívhatunk új résztvevőket a digitális kanapéra.
A sokat vitatott Personas is kapott egy frissítést, és most már szinte megtévesztésig élethűek. Hogy ez jó vagy rossz, azt mindenki döntse el maga. A rendszer mostantól támogatja az úgynevezett szemgörgetést is, ami szó szerint azt jelenti, hogy a felhasználó a szemével tudja görgetni a dokumentumokat, weboldalakat vagy alkalmazásokat. A térbeli videók támogatása is szintet lépett, mostantól széles látószögű tartalmakat is beemelhetünk a Vision Pro világába Insta360, GoPro vagy Canon eszközökről.
A visionOS 26 hivatalosan az év későbbi részében érkezik, de a tesztelése már most elindult. Úgy tűnik, ideje leporolni azt a Vision Prót a szekrény mélyéről. Vagy végleg ott hagyni, ha mindez nem hatotta meg a tulajdonosokat.