Elon Musk alig egy nappal azután, hogy az X-en bejelentette saját politikai pártja, az America Party megalapítását, máris figyelemreméltó támogatásokat kapott. A Tesla és SpaceX vezére azt írta, célja "függetlenséget hozni a kétpárti rendszertől", és első körben néhány szenátusi és képviselőházi helyet szerezne meg, de a felhajtás messze túlnőtt ezen a kezdeményezésen.
A posztra reagált több befolyásos személy is: Mark Cuban milliárdos vállalkozó, aki korábban Kamala Harris alelnöki esélyeseként is felmerült, támogatását fejezte ki, és jelezte, hogy kapcsolatban áll a Center for Competitive Democracy szervezettel, amely segíthet a pártot hivatalosan is felvenni a szavazólapokra. Cuban nemcsak támogatását ajánlotta fel, de konkrét jogi lépéseket is kilátásba helyezett a választási részvétel biztosításához. Emellett Anthony Scaramucci, Trump egykori kommunikációs igazgatója (aki mindössze tíz napig töltötte be a posztot 2017-ben, mielőtt látványosan elfordult a volt elnöktől) szintén érdeklődést mutatott, és találkozót javasolt Musk számára.
A közvélemény számára jelenleg még teljes homály fedi, hogy Musk valóban benyújtotta-e az America Party hivatalos alapítási papírjait. A Szövetségi Választási Bizottság (FEC) adatbázisában ugyan szerepel néhány bejegyzés, amely erre utalhat, ám ezek között bőven akadnak nyilvánvalóan tréfás vagy trollkodás céljából beadott beadványok is - például az American Meme Party, The Diddy Party vagy The DOGE Party.
Musk pártalapítási terve egyébként szoros időbeli kapcsolatban áll a Donald Trumppal való látványos összeveszésével. Az egykor még közvetett szövetségesként kezelt kapcsolat az utóbbi időszakban megromlott, és Musk az X-en nyíltan bírálta Trump kampányát. Ugyanakkor az America Party körüli gyors lendület azt mutatja, hogy az amerikai politikai térképen egyre többen éreznek nyitottságot a harmadik erő felé, különösen, ha annak élén egy olyan karakteres, ismert figura áll, mint Elon Musk. Most már csak az a kérdés, hogy komolyan is gondolja-e a politikai terveket.