Hirdetés

ASUS ROG Falchion RX Low Profile teszt – amikor nincs idő válaszidőre



|

Az ASUS gamer billentyűzete prémium anyaghasználattal párosítja az optomechanikus kapcsolók villámgyors reakcióját, teljes körű testreszabhatóságot kínál, de nem mindenkinek szól.

Hirdetés

A gamer billentyűzetek piaca állóvíznek tűnhet, valójában azonban folyamatos pezsgés jellemzi. Míg korábban a mechanikus kapcsolók elterjedése jelentette a minőségi ugrást a játékosok számára, mára ez az alapelvárás részévé vált, így érthető, ha a gyártók fókusza azóta az ergonómia, a hordozhatóság, a testreszabhatóság és a technológiai ínyencségek irányába tolódott el.

Az egyik legjelentősebb trend az alacsony profilú (low profile) mechanikus és optikai kapcsolók térhódítása, amelyek a hagyományos mechanikus billentyűzetek élményét ötvözik a laptopokból ismert, gyorsabb és kényelmesebb leütési érzettel. Ezek nemcsak vékonyabb, hanem ergonómiailag is előnyösebb megoldások, hiszen csökkentik a csuklóterhelést és lehetővé teszik a hosszabb, kényelmesebb használatot.

Ugyancsak megkerülhetetlen trend a kompakt formátumok előretörése. A 60%, 65% és 75%-os elrendezések ma már nemcsak az e-sportolók és streamerek kedvencei, hanem azoké is, akik asztali helyet szeretnének nyerni anélkül, hogy lemondanának a gamer teljesítményről vagy a funkciógazdagságról. Ezek a modellek gyakran okosan átgondolt kiegészítő funkciókkal (pl. érintősávval, módváltó gombokkal) kompenzálják a numerikus pad vagy funkciósor (Fn) hiányát.

A vezeték nélküli technológia fejlődése is jelentős mérföldkőhöz érkezett. Mára a 2,4 GHz-es rádiós kapcsolat és a többeszközös Bluetooth-támogatás olyan szintre lépett, ahol a késleltetés gyakorlatilag eltűnt: a vezeték nélküli gamer billentyűzetek teljesítménye ma már egyenrangú a hagyományos USB kábelesékkel. Ehhez társul az akku élettartam drámai javulása, a multiplatform-kompatibilitás és a felhasználói profilokat kezelő belső memóriabank.

Hirdetés

Végül, de nem utolsósorban, a gamer billentyűzetek világa már nem csak a funkcionalitásról, hanem az önkifejezésről is szól. A teljesen testre szabható RGB- világítás, a szoftveres makrórendszerek, a hot-swap kompatibilitás, valamint a billentyűsapka-modding olyan mértékű egyediséget tesz lehetővé, amely néhány éve még elképzelhetetlen lett volna.

Nem egyszerű periféria, hanem technológiai eszköz

A méret a lényeg? Az ASUS ultrakompakt ROG Falchion RX Low Profile gamer billentyűzetét vizsgálhattuk meg közelebbről, amely 65%-os mérete ellenére igyekszik teljes értékű játékkezelési élményt nyújtani. Az újdonsággal nem csupán helyet spórolhatsz az asztalon, de számos izgalmas megoldást is kipróbálhatsz az egyedi ROG RX Low-Profile optikai kapcsolóktól kezdve a vezeték nélküli tri-mode csatlakozásig. Még mielőtt elmerülnénk a funkciók tengerében, kezdjük a fizikai benyomásokkal.

Sokan örülhetnek a magyar kiosztásnak, a nagy Enternek, de ha most váltasz 65%-is méretre a hagyományos formáról, mindenképp adj időt magadnak a megszokáshoz. Az első pár nap nem lesz egyszerű, de aztán - különösen erős gaming használnál - remek társ lesz a Falchion alacsony-profilú kiadásából
Sokan örülhetnek a magyar kiosztásnak, a nagy Enternek, de ha most váltasz 65%-is méretre a hagyományos formáról, mindenképp adj időt magadnak a megszokáshoz. Az első pár nap nem lesz egyszerű, de aztán - különösen erős gaming használnál - remek társ lesz a Falchion alacsony-profilú kiadásából

Vitathatatlan, hogy a Falchion RX Low Profile első pillantásra is minőségi darab. 65%-os kialakítása egészen pontosan azt jelenti, hogy a numerikus pad és a felső funkciósor kimarad, így a maradék gombsor elrendezése több odafigyelést igényelt. A gyártó "60% keretben 65%" dizájnfilozófiája szerint a készlet részei a teljes méretű kurzornyilak, ami nagy előny a játékosok számára, hiszen más, hasonló méretű modelleknél gyakran hiányoznak a különálló nyílbillentyűk. A kompakt méret egyébként nemcsak helyet szabadít fel az egérmozgatáshoz, de ergonomikusabb is: közelebb tarthatod egymáshoz a kezeidet gépelés és játék közben, és több szabad terület marad az asztalon egyéb perifériák számára. Természetesen a hagyományos 104/105 gombos kiosztás összes billentyűje nem fért rá erre a kis alapterületre, így néhány funkció (pl. Home/End, Print Screen stb.) az Fn kombinációkkal érhető el: az első jellemző, amit szokni kell, de a billentyűsapkák frontoldalára nyomtatott jelölések segítenek a tájékozódásban.

A billentyűsapkákat UV-bevonat védi a kifényesedéstől, így hosszú távon is megőrzik matt, prémium felületüket.

Anyaghasználat szempontjából a Falchion RX LP masszív és strapabíró, semmiképp se vágd a monitorhoz vagy valaki más fejéhez. Az alapja egy erős műanyag burkolat, amely alatt integrált zajcsillapító habrétegek találhatók, a felső lemez pedig alumínium megerősítést kapott a stabilitás érdekében. Ennek köszönhetően a billentyűzet csak minimálisan hajlítható, nagyon stabil gépelés közben. A kapcsolók rögzítése is rendben van: a speciális ROG RX mechanika szinte teljesen lötyögésmentes leütést biztosít, még akkor is, ha a gombokat a szélüknél találod el. Lehet, nem ezt várnád, de a billentyűsapka-készlet UV-bevonatú ABS műanyagból készült, így ellenállóbbak maradnak a hosszú távú kifényesedéssel szemben. Bár a PBT kupakok tartóssága legendás, a gyártó UV-védett megoldása sokat javít az ABS sapkák fényesedési problémáján, így hosszabb ideig megőrzik matt felületüket, valamint a periféria esztétikus kinézetét. A nagyobb. stabilizált gombok (mint a szóköz, Enter, Shift) is kellően feszesek, köszönhetően a saját fejlesztésű stabilizátoroknak. Apróbb rezonanciák, zörejek ugyan előfordulhatnak, de összességében a gépelési akusztika kimagaslóan jó: a kétrétegű integrált szilikonhab gondoskodik róla, hogy sem üreges visszhang, sem rugózaj ne rontsa az élményt. A kapcsolókra is rátérünk hamarosan, de előbb nézzük a kialakítást érintő extrákat.

A gombok tengerén túl

A készülékváz bal felső oldalán egy érintősáv kapott helyet, mellette pedig egy módváltó gomb található. Alapértelmezésben ezzel az érintősávval a hangerőt és a háttérvilágítás fényerejét szabályozhatod, vagy éppen dalokat léptethetsz, de a funkciója teljesen szabadon átprogramozható a perifériához mellékelt szoftverben. A felső élen középen egy fényes, tükörhatású betét díszeleg a márka logójával: bevalljuk, újabb funkcióra számítottunk ezen a sávon, ám itt csak dizájnelemről van szó. Prémium, cserébe szépen gyűjti az ujjlenyomatokat. A készülék aljára csúszásgátló gumitalpakat helyeztek, továbbá két pár dönthető kitámasztó láb segít a dőlésszög beállításában. Háromféle magasság áll rendelkezésre (laposan, valamint két emelési fokozatban), ami ergonómiai szempontból fontos, főleg, hogy a billentyűzet profilmagassága mindössze 26,5 mm, így már önmagában is kényelmesebb csuklótámasz nélkül használni egy hagyományos kapcsolós klaviatúrához képest.

Szállítás és tárolás során véd a műanyag fedlap, ám mindennapi használat során sem kell félretenned, a gumirozott sarkoknak köszönhetően támasztékként is beválik. Csak tedd bele a Falchiont, és máris kapsz egy kis extra gépelési komfortot a megemelt pozíciónak hála
Szállítás és tárolás során véd a műanyag fedlap, ám mindennapi használat során sem kell félretenned, a gumirozott sarkoknak köszönhetően támasztékként is beválik. Csak tedd bele a Falchiont, és máris kapsz egy kis extra gépelési komfortot a megemelt pozíciónak hála

Végül említést kell tenni a dobozban található védőfedélről is. Az átlátszó műanyag fedlap alapvetően porvédőként szolgál szállításnál vagy ha épp nem használod a billentyűzetet, de kreatív módon máshogy is bevethető. A sarkain lévő gumicsíkok révén ugyanis használat közben a billentyűzet alá helyezve alsó tálcaként funkcionál, stabilan a helyén tartja a klaviatúrát, és egy leheletnyit meg is emeli, miközben védi az asztalt a karcolódástól. Bár a fedlap nem rögzül kattanással, így szállításkor nem olyan merev, mint egy külön hordozásra tervezett tok, ötletes és hasznos kiegészítője a Falchion RX-nek.

Kapcsolásból is jeles

A Falchion RX Low Profile lelke a gyártó saját fejlesztésű ROG RX Low Profile optikai kapcsolók családja. Kétféle kapcsolótípussal kapható a billentyűzet: vörös (Red) lineáris és kék (Blue) clicky változatban. A vörös verzió teljesen akadálymentes, egyenletes leütési útvonalat kínál, nincsen észlelhető ellenállás; ezzel szemben a kék a lenyomás egy pontján egy határozott kattintással jelez, és ellenállást fejt ki. Ez a kattintás segíti a precízebb gépelést vagy játékbeli vezérlést, hiszen érezhető és hallható visszajelzést ad minden leütésről. Fontos kiemelni, hogy bár a kék kapcsoló hangosabb, a piros lineáris verzió rendkívül csendes, ami szövegírásnál igencsak előnyös. A régi mechanikus billentyűzetek nosztalgikus, hangos kattogása tehát már a múlté; bár azt hozzá kell tennünk, hogy a kék kapcsolós verzió zajkeltése nemcsak a Te ingerküszöböd lépheti át, hanem a környezetedben élőket is zavarhatja - ezt érdemes figyelembe venni a kiválasztásnál.

Üdv a fedélzeten hosszú i betű, de talán fontosabb, hogy lásd a gombok oldalára helyezett extra funkcionalitást. Nemcsak a profilváltásokat intézheted innen, hanem egy gyors töltöttségellenőrzést is indíthatsz
Üdv a fedélzeten hosszú i betű, de talán fontosabb, hogy lásd a gombok oldalára helyezett extra funkcionalitást. Nemcsak a profilváltásokat intézheted innen, hanem egy gyors töltöttségellenőrzést is indíthatsz

Technológiai szempontból az ROG RX Low Profile egyébként egy igen különleges kapcsoló. Optikai úton érzékeli a leütést, ezért a hagyományos fém érintkezős kapcsolókhoz képest közel zéró az ún. debounce késleltetés, azaz nincs szükség a mechanikai visszapattanás kiszűrésére: minden leütés villámgyorsan, gyakorlatilag azonnal regisztrálódik. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a billentyűzet reakcióideje kiemelkedően alacsony, a leütések pedig nagyon konzisztensek. A ROG mérnökei a kapcsolókat úgy tervezték, hogy a lehető legstabilabb érzetet nyújtsák: a szabadalmaztatott X-alakú rögzítés és a középen elhelyezett LED fénycső biztosítja, hogy a billentyűk ne imbolyogjanak, és a világítás egyenletes legyen a kupakok teljes felületén. A lineáris piros kapcsolók műszaki adatai elismerésre méltók: mindössze 1,0 mm előutat igényelnek az aktuációhoz, induló erősségük 40 gf, ami elegendő a véletlen leütések elkerüléséhez, a teljes lenyomáshoz pedig 55 gf erőre van szükség, ami kellemes visszajelzést jelent az ujjaidnak. Ez praktikusan azt jelenti, hogy a piros switch extrém gyors és könnyed, mintha tollpihe lenne a hagyományos kapcsolókhoz viszonyítva. A kék kapcsolók ezzel szemben kicsit később, 1,5 mm úton kapcsolnak, és 55 gf ellenállással jár a taktilis pontjuk legyőzése. A kék típus tehát nehézkesebb és határozottabb leütésű, minden egyes leütést érezhető kattintás kísér.

A gombok mérete és kapcsolási érzet egészen komfortos, de szakdolgozatot nem biztos, hogy a Flachionon írnál szívesen. A szóköz egyébként bírná, a tervezés során odafigyeltek a rezgéscsillapításra, kitámasztásra, így nincs is semmilyen zavaró zörej vagy recsegés
A gombok mérete és kapcsolási érzet egészen komfortos, de szakdolgozatot nem biztos, hogy a Flachionon írnál szívesen. A szóköz egyébként bírná, a tervezés során odafigyeltek a rezgéscsillapításra, kitámasztásra, így nincs is semmilyen zavaró zörej vagy recsegés

Ami a gépelési élményt illeti, összességében jó élményeket szereztünk a tesztidőszak során, de jobb, ha Te is felkészülsz a kibontás utáni megszokási fázisra. A low profile kialakítás miatt a kéz természetesebb pozícióban pihen gépeléskor, csuklótámasz nélkül sem törik meg annyira, mint magasabb billentyűknél. Minden egyes leütés határozott, de a gumipogácsás membránokhoz képest mégis könnyed, hiszen egyszerre érhető el vele a mechanikus billentyűzetek precizitása és a laptopok alacsony profilú gombjainak gyorsasága. Érdekesség, hogy a Falchion RX kapcsolói nem cserélhetők, és nem is szabványos MX szárúak (a ROG RX egyedi mechanizmusa miatt), így az utólagos modding mozgástér korlátozott; más kérdés, hogy erre vélhetően nincs is szükség a gyári hangolás miatt. A nagyobb gombok stabilizátorai ugyan picit hallatnak egy-egy halk zörrenést leütéskor, viszont a házban elhelyezett kettős szilikonhab szigetelés csillapít minden zavaró mellékzörejt, ezért a billentyűzet hangképe mély és tompa, magas csilingelés vagy fémes utóhang nélkül.

Kábellel vagy anélkül, oly' mindegy

Egy modern gamer billentyűzetnél nem elhanyagolható szempont a csatlakoztathatóság és a vezeték nélküli teljesítmény. Tesztalanyunk e téren is sokoldalú megoldást kínál: háromféle módon kapcsolódhatsz vele az eszközeidhez. Egyrészt használhatod vezetékes USB módban a mellékelt lecsatolható, fonott szövésű Type-C kábel segítségével, amely esetben a billentyűzet töltése is automatikusan megkezdődik. Másrészt a dobozban találni fogsz egy 2,4 GHz-es ROG Omni Receiver USB vevőt, amelyet a géphez csatlakoztatva vezeték nélküli módon, rádiófrekvencián kommunikálhat a billentyűzet. Ez a technológia magában foglalja az ASUS saját ROG SpeedNova megoldását, ami stabil, késleltetésmentes kapcsolatot biztosít. A 2,4 GHz-es mód előnye, hogy a Falchion RX LP így gyakorlatilag olyan gyorsan reagál, mintha vezetéken lenne: egyes mérések szerint 1,7 ezredmásodperces átlagos input lag jellemzi, ami igen alacsony érték. Ráadásul az Omni Receiver egyesíti az ROG eszközök kapcsolódását: ha van más, a gyártótól származó perifériád (pl. egér), azt ugyanarra az egy vevőre csatlakoztathatod, így nem kell több USB porttal számolnod.

A tri-mode csatlakozás és a hosszú akkuidő kimaxolja a vezeték nélküli gamer élményt.

A harmadik opció a Bluetooth 5.1 kapcsolat, ami még több csatlakoztathatósági rugalmasságot ad. BT-módban akár 3 különböző eszközzel is párosíthatod egyszerre a billentyűzetet, és egy gombnyomással válthatsz közöttük (például PC, laptop, táblagép vagy telefon között). Ráadásul a Falchion nemcsak a windowsos PC-kkel kompatibilis: része a natív Mac OS mód is, amelyre egy hardverkapcsolóval tudsz átállni. Ennek hatására a billentyűkiosztás automatikusan az Apple-féle Command/Option gombos sémára vált, így Mac gépeken is azonnal használhatóvá válik. (Megjegyzendő, hogy a letölthető szoftver Macen nem elérhető, de a főbb funkciók a billentyűzet saját memóriájából is működnek.)

Vezetékes és kétféle vezeték nélküli módon használható a Falchion RX LP, illetve egy kapcsoló átkattintásával Mac gépekkel is együttműködik; igaz, utóbbi esetben nincs Armoury Crate szoftver, ezért a funkciók egy része elvész
Vezetékes és kétféle vezeték nélküli módon használható a Falchion RX LP, illetve egy kapcsoló átkattintásával Mac gépekkel is együttműködik; igaz, utóbbi esetben nincs Armoury Crate szoftver, ezért a funkciók egy része elvész

Ami a hatótávot és a jelstabilitást illeti, a 2,4 GHz-es mód meglepően erős és akadásmentes, köszönhetően a modern vezeték nélküli technológiának, nem tapasztaltunk input kimaradást vagy lagot. Ehhez társul a hosszú akkumulátoros üzemidő is: a gyártó a hivatalos adatokban akár 430 órás működést ígér egy töltéssel, ha kikapcsolod a háttérvilágítást és 2,4 GHz módban használod. Ez közel 18 nap folyamatos használatot jelent világítás nélkül. A jó hír, hogy ennél reálisabb vegyes használat mellett (RGB világítással) is több napos, akár hetes működéssel számolhatsz. Tesztünk során normál fényerőn, vegyes munkanapokon és esti játék mellett is kb. 6 naponta kellett csak tölteni a billentyűzetet, ami nagyon jó eredmény egy RGB-s, kis méretű, vezeték nélküli modelltől. A töltés USB-C kábellel történik, nagyjából 4 óra alatt tölt fel az akkumulátor nulláról 100%-ra. A billentyűzet támogatja a Windows 11 Dinamikus megvilágítás funkcióját is, így ha Aura Sync helyett az operációs rendszer szintjén szeretnéd vezérelni a fényeket, a lehetőség adott.

Nem biztos, hogy elsőre észrevennéd ezt az érintősávot, amin pl. a rendszer hangerejét állíthatod. Picinyke jelzés mutatja, hogy éppen milyen funkciót vezérelhetsz, melyek között a sáv mellé helyezett gomb megnyomásával váltogathatsz
Nem biztos, hogy elsőre észrevennéd ezt az érintősávot, amin pl. a rendszer hangerejét állíthatod. Picinyke jelzés mutatja, hogy éppen milyen funkciót vezérelhetsz, melyek között a sáv mellé helyezett gomb megnyomásával váltogathatsz

Fontos még kiemelni, hogy a Falchion RX Low Profile jelenleg csak fehér-világos szürke színben kerül forgalomba (Moonlight White kiadás). A szürke váz és a fehér keycap dizájn mutatós, különösen a szivárványszínű Aura RGB háttérfénnyel párosítva, viszont érdemes tudni, hogy más színvariáció (pl. fekete) egyelőre nem érhető el. Bizonyos setupokhoz jobban passzolhatna egy sötétebb változat.

Szoftverrel teljesedik ki igazán

Egy gamer periféria esetében elvárás, hogy személyre szabható legyen, nincs ez másként a Falchion RX Low Profile-nál sem. Az ASUS nem meglepő módon az Armoury Crate szoftvert biztosítja a billentyűzethez, amire lehet fintorogni, de azért manapság már elég jó funkcionalitást és kezelést nyújt ez az alkalmazás. Részletesen beállíthatod a RGB-világítást, akár egyénileg minden egyes billentyű színét, vagy választhatsz az előre programozott effektek közül, sőt az Aura Sync kompatibilis eszközökkel könnyedén szinkronizálható a fényjáték is.

Gyári beállítás mellett öt különböző felhasználói profilt adhatsz meg, amiknél nemcsak az RGB-fényhatásokat mentheted, hanem teljes testreszabhatóságot is kapsz
Gyári beállítás mellett öt különböző felhasználói profilt adhatsz meg, amiknél nemcsak az RGB-fényhatásokat mentheted, hanem teljes testreszabhatóságot is kapsz

Természetesen makrókat is rögzíthetsz és beállíthatsz bármely billentyűhöz vagy az érintősávhoz, a módosításokat pedig profilokban tárolhatod: akár ötféle egyéni beállításcsomagot is elmenthetsz a billentyűzet belső memóriájába (plusz a gyári alap profilt). A profilok között hardveresen gombokkal is válthatsz attól függően, hogy épp játékhoz, munkához vagy más feladathoz használod az eszközt. Jó hír, hogy on-the-fly, azaz menet közbeni makrórögzítésre is van lehetőséged Armoury Crate nélkül: egyszerű billentyűkombinációkkal indíthatsz és állíthatsz le felvételt, így gyorsan, a szoftver megnyitása nélkül hozhatsz létre makrókat.

Ezen a szinten a gombonkénti paraméterezhetőség nem meglepő, a legördülő listában nem csak a klasszikus billentyűzetfunkciókat találod, hanem bizonyos parancsokat is. Ha épp úgy tetszik, akkor az Esc-re nem a 0-át állítod be, hanem a Copilot indítást (ez így mondjuk durva lenne...)
Ezen a szinten a gombonkénti paraméterezhetőség nem meglepő, a legördülő listában nem csak a klasszikus billentyűzetfunkciókat találod, hanem bizonyos parancsokat is. Ha épp úgy tetszik, akkor az Esc-re nem a 0-át állítod be, hanem a Copilot indítást (ez így mondjuk durva lenne...)

A szoftveres testre szabás kiterjed a funkcióbillentyűk újrakiosztására is, tehát ha szeretnéd, bármikor átprogramozhatod a kevésbé használt gombokat vagy az Fn kombinációkat más parancsokra. A bal oldali érintőpanel külön is konfigurálható: dönthetsz úgy, hogy például hangerőcsúszka helyett scrollozásra, alkalmazásváltásra vagy bármi másra használod. E tekintetben a Falchion RX Low Profile felveszi a versenyt a nagyobb riválisokkal: a programozhatósága teljes körű, minden egyes billentyűje szabadon állítható. Persze a 65%-os kiosztás miatt dedikált extrák (pl. médiavezérlő gombok) nincsenek, de ezt jól pótolja az érintősáv és néhány okos billentyűkombináció.
Apró figyelmesség, hogy a billentyűzet HUD kijelzőfunkcióval is bír: néhány billentyű kombinációjával kiírathatod a képernyőre például a hátralévő akkutöltöttséget vagy a hangerő értékét, így ezen hardveres kijelzések hiánya sem okoz gondot. Az Fn-Lock, Windows-billentyű zárolás és egyéb hasznos funkciók szintén elérhetők és visszajelzést adnak a kijelzőn vagy LED-en keresztül.

Árban is erős, de nem a legerősebb

Az ASUS ROG Falchion RX Low Profile egy igazi prémium minőségű kompakt gamer billentyűzet, amely méretéhez képest igen sokrétű tudást nyújt. Az eszköz minősége példaértékű: masszív felépítés, igényes anyagok, stabil, csendes gépelési élmény jellemzi. A ROG RX Low Profile optikai kapcsolók kiválóan sikerültek, a lineáris vörösök gyorsak és halkak, a kék verziót inkább csak akkor válaszd, ha kevés gépeléssel, de véget nem érő játékkal töltöd a géped előtti időt. Teljesítményben a Falchion RX LP szerintünk felveszi a versenyt bármely vezetékes klaviatúrával: a 2,4 GHz-es mód késleltetésmentes és megbízható, az akkumulátor üzemideje pedig kimagasló, akár több száz órás is lehet. A tri-mode csatlakozás (USB, RF, Bluetooth) és a többeszközös párosítás kimondottan praktikus a mai többplatformos környezetben. A szoftveres oldalon pedig ott van az Armoury Crate, aminek köszönhetően szinte mindent testre szabhatsz, így a billentyűzetet könnyedén a saját igényeidhez igazíthatod.

A Falchion RX Low Profile bebizonyítja, hogy a kompakt méret és a kompromisszummentes gamer teljesítmény nem zárják ki egymást.

Természetesen semmi sem tökéletes: a billentyűzet ára meglehetősen borsos. A hazai piacon kb. 69 ezer forint körüli árcédulával érhető el, ami a kategória felső szegmensébe helyezi. Cserébe viszont egy valóban csúcskategóriás eszközt kapsz, tele extrákkal és kimagasló minőséggel. Az egyes hírekben említett duplázó billentyűleütés-hibát mi nem tapasztaltuk, és valószínűleg firmware-frissítéssel azóta ezt orvosolták, a tesztidőszak alatt is érkezett javítás. Ami a színt illeti, a jelenlegi fehér-világos szürke dizájn tetszetős, de reméljük, idővel több színvariáció is elérhető lesz a nagyobb választék kedvéért.

ASUS ROG Falchion RX Low Profile

Ár: 73.990 Ft
Az ASUS ROG Falchion RX Low Profile egy prémium minőségű, kompakt gamer billentyűzet, amely az optikai kapcsolók, a tri-mode vezeték nélküli kapcsolat és a széles körű programozhatóság révén kitűnő választás, az árazása azonban más gyártók felé terelhet.
  • Kialakítás: 65%-os forma 60%-os méretben
  • Lokalizáció: magyar kiosztás
  • Kapcsoló típusa: ROG RX Low Profile (Red vagy Blue)
  • Csatlakoztathatóság: USB 2.0 Type-C->Type-A kábel, Bluetooth 5.1, 2,4 GHz RF
  • USB polling rate: 1000 Hz
  • Anti-ghosting: N-key rollover
  • Gombonkénti RGB Aura szinkronizációval
  • ROG Omni vevőegység
  • Védőfedél, ammi egyben támaszték is
  • Méret: 306x110x26,5 mm, 595 g
PRO
  • Kompakt és strapabíró kialakítás
  • 65%-os forma 60%-os méretben
  • Magyar billentyűkiosztás
  • Remek kapcsolási érzet (Red)
  • Csendes gépelés, ellenálló kupakok
  • Vezetékes és vezeték nélküli kapcsolat
  • Ötletes védőfedő
  • Testreszabhatóság az Armoury Crate-ben
  • Hosszú üzemidő
Kontra
  • Az érintősáv elhelyezése lehetne jobb
  • A Low Profile képesség ára
                        Array
(
    [gameinfo_id] => 9147
    [topic] => 1
    [group] => 2
    [gameinfo_name] => ASUS ROG Falchion RX Low Profile
    [gameinfo_name_alias] => 
    [gameinfo_platform] => 
    [gameinfo_gamestyle] => 
    [publisher_id] => 0
    [developer_id] => 0
    [manufacturer_id] => 4
    [gameinfo_game_released] => 0
    [gallery_id] => 0
    [gameinfo_description] => 
    [gameinfo_date] => 2025-07-09 09:54:46
    [gameinfo_webpage] => https://rog.asus.com/hu/keyboards/keyboards/compact/rog-falchion-rx-low-profile/
    [gameinfo_tags] => asus,rog,falchion,rx,low profile,red,blue,mechanikus,kapcsoló,billentyűzet,gamer,periféria
    [gameinfo_url] => asus-rog-falchion-rx-low-profile
    [gameinfo_pro] => Kompakt és strapabíró kialakítás
65%-os forma 60%-os méretben
Magyar billentyűkiosztás
Remek kapcsolási érzet (Red)
Csendes gépelés, ellenálló kupakok
Vezetékes és vezeték nélküli kapcsolat
Ötletes védőfedő
Testreszabhatóság az Armoury Crate-ben
Hosszú üzemidő
    [gameinfo_kontra] => Az érintősáv elhelyezése lehetne jobb
A Low Profile képesség ára
    [gameinfo_data] => Kialakítás: 65%-os forma 60%-os méretben
Lokalizáció: magyar kiosztás
Kapcsoló típusa: ROG RX Low Profile (Red vagy Blue)
Csatlakoztathatóság: USB 2.0 Type-C->Type-A kábel, Bluetooth 5.1, 2,4 GHz RF
USB polling rate: 1000 Hz
Anti-ghosting: N-key rollover
Gombonkénti RGB Aura szinkronizációval
ROG Omni vevőegység
Védőfedél, ammi egyben támaszték is
Méret: 306x110x26,5 mm, 595 g
    [gameinfo_gs_rating] => 0
    [gameinfo_pcw_rating_performance] => 9
    [gameinfo_pcw_rating_service] => 8
    [gameinfo_pcw_rating_pricevalue] => 7
    [gameinfo_pcw_rating_display] => 0
    [gameinfo_pcw_rating_materialquality] => 9
    [gameinfo_pcw_rating_extrafunctions] => 8
    [gameinfo_pcw_rating_software] => 8
    [gameinfo_pcw_rating_battery] => 9
    [gameinfo_pcw_rating_look] => 9
    [gameinfo_pcw_awards] => Array
        (
            [0] => 13
        )

    [gameinfo_price] => 73.990
    [gameinfo_forum_url] => 
    [gameinfo_embed] => 
    [gameinfo_quote] => Az ASUS ROG Falchion RX Low Profile egy prémium minőségű, kompakt gamer billentyűzet, amely az optikai kapcsolók, a tri-mode vezeték nélküli kapcsolat és a széles körű programozhatóság révén kitűnő választás, az árazása azonban más gyártók felé terelhet.
    [gameinfo_format] => 
    [gameinfo_pegi] => 
    [gameinfo_pegi_descriptor] => 
    [gameinfo_multiplayer_online] => 
    [gameinfo_multiplayer_offline] => 
    [gameinfo_numofplayers] => 
    [gameinfo_pack] => 
    [gameinfo_language] => 
    [gameinfo_subscription] => 0
    [gameinfo_important] => 0
    [gameinfo_release_date] => 0000-00-00
    [gameinfo_collectors_edition] => 0
    [gameinfo_need_internet] => 0
    [gameinfo_cover] => 
    [gameinfo_screenshot1] => 
    [gameinfo_screenshot2] => 
    [gameinfo_screenshot3] => 
    [gameinfo_screenshot4] => 
    [manufacturer] => Array
        (
            [manufacturer_id] => 4
            [manufacturer_name] => ASUS
            [manufacturer_url] => asus
            [manufacturer_link] => http://www.asus.com
            [link] => /gyarto/asus
        )

    [link] => /termekinfo/asus-rog-falchion-rx-low-profile-9147.html
    [gameinfo_pro_list] => Array
        (
            [0] => Kompakt és strapabíró kialakítás
            [1] => 65%-os forma 60%-os méretben
            [2] => Magyar billentyűkiosztás
            [3] => Remek kapcsolási érzet (Red)
            [4] => Csendes gépelés, ellenálló kupakok
            [5] => Vezetékes és vezeték nélküli kapcsolat
            [6] => Ötletes védőfedő
            [7] => Testreszabhatóság az Armoury Crate-ben
            [8] => Hosszú üzemidő
        )

    [gameinfo_kontra_list] => Array
        (
            [0] => Az érintősáv elhelyezése lehetne jobb
            [1] => A Low Profile képesség ára
        )

    [gameinfo_pcw_rating] => 8.4
)
1
                        
  • Teljesítmény:

    9

  • Ár/Érték:

    7

  • Anyagminőség:

    9

  • Extra funkciók:

    8

  • Szoftver:

    8

  • Akkumulátor:

    9

  • Kinézet:

    9

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.