A Chicago Sun-Times vasárnapi száma olvasásra akarta sarkallni a vásárlóit, a non-profit napilap sűrűn ír ajánló cikkeket, de tekintettel a természetükre, sokan csak olcsó reklámanyagnak tekintik, és továbblapoznak. A szerkesztőség balszerencséjére ezúttal nem ez történt, a lapozgató tömegekből volt aki kiszúrt egy nagy bakit. A nagy "Olvasási lista 2025 nyarára" rovatuk ugyanis dugig volt nemlétező, AI generálta könyvcímekkel.
A Blueskyon többen is figyelmesek lettek arra, hogy az újság olyan köteteket ajánl, mint a "Tidewater Dreams" Isabel Allendétől, és a "The Last Algorithm" Andy Weirtől. Az írók létező alkotók, de a ilyen könyveket sosem írtak, ami szemet is szúrt sokaknak, köztük a regényíró Rachel Kingnek is. Egy gyors ellenőrzés kiderítette, hogy a felsorolt címek közül legalább 10 nem létezik, a Sun-Times pedig pánikolva kezdett utánajárni annak, hogy ki volt itt a hibás.
A felelős felgöngyölítése nem tartott sokáig: Marco Buscaglia cikkíró bevallotta, hogy sokat támaszkodik a mesterséges intelligenciára, de általában felülvizsgálja a ChatGPT által kiköpött szósalátát. Ezúttal nem ez történt, és a köz bocsánatáért esedezett.
A bocsánatkérések persze későn érkeztek: egy nyomtatott oldalt nem lehet már helyretenni, és a Sun szerkesztősége nem is cicózott tovább. Az egyes töltelékanyagokért felelős King Features a következő közleménnyel reagált:
"Szigorú AI szabályaink vannak a dolgozóink, cikkíróink és szabadúszóink felé. A 'Heat Index' kiegészítést egy külsős tartalomgyártó készítette, aki AI-t használt a munkájához, és ezt nem tudatta senkivel. Megszakítottuk kapcsolatunkat ezzel a személlyel. Sajnáljuk a történteket, és már dolgozunk a megoldáson a többi olyan kiadóval, amelyik kézhez kapta ezt a kiegészítést."
Kellemetlen az egész az érintettek számára, de akárhogy is, legalább mindenki elismerte a dolgot, és bocsánatkérően elsétált.