A különböző generatív algoritmusok egyre több adatot akarnak, és ahogy dolgozzák fel azokat az adatokat, úgy egyre több energiát követelnek. A nagyvállalatok próbálkoznak különböző megoldásokkal, hogy kielégíthessék szerverparkjaik igényeit, de egyelőre nem látni, mi is lesz a végleges megawatt mennyiség, amivel beérik majd a farmok.
A Google annyival vállalhatóbb a többieknél, hogy ők legalább nem egy lekapcsolásra ítéltetett erőművet próbálnak életben tartani az ellátásához. A keresőóriás keze mélyen benne van az AI fejlesztésben és a Cloud szerverek biztosításának üzletében. Ez persze szintén egy nagyon energiaigényes buli, ezért aztán a Google leszerződött a Brookfield nevű céggel, akiknek 3 milliárd dollárt fognak fizetni 3000 megawattnyi vízenergiáért.
A megállapodás értelmében a Google ugyan 3000 megawattig nyújtózkodhatna, de persze benne van a szerződésben, hogy az ellátással kapcsolatos részleteket újra lehet tárgyalni és felül lehet vizsgálni, amennyiben a cég szükségletei változnának. Két vízerőmű fogja első körben ellátni az igényeket, melyek az Egyesült Államok két különböző területén helyezkednek el. Ettől függetlenül a megállapodás lehetőséget ad a Google-nek további területek bevonására is.
A vízenergia nagy előnye, hogy a többi megújuló energiaforrással ellentétben stabil és egyenletes ellátást tud garantálni. A tech óriás adatközpontjainak pont erre lenne szüksége. Az már más kérdés, hogy ez a rengeteg zöld energia máshová is mehetne, de abban erősen kételkedünk, hogy az AI kutatókat érdekelné a globális energetika kizöldítésének kérdése.