Hirdetés

Elon Musk hadat üzent Trumpnak, az Epstein-ügy lett a végső töréspont



|

A milliárdos nem engedi feledésbe merülni az igazságtalanságot, amire Trump csak vállat von.

Hirdetés

Elon Musk most talán először ütött igazán mély sebet Donald Trump politikai vértezetén. A MAGA-mozgalom eddig megingathatatlan hűségét az Epstein-ügy és annak látványos elkenése kezdte kikezdeni, éppen Musk közbelépésének köszönhetően. Az igazság keresésének illúzióját Trump saját adminisztrációja robbantotta szét, amikor július 7-én a DOJ és az FBI közös közleményben kijelentette: nincs "fekete könyv", nincs új vádemelésre okot adó információ. Az évek óta várt leleplezés így semmivé foszlott, és a jobboldali táborban nem kis feszültséget szült.

Az Epstein-akták sokak számára szimbolikus ügy volt, főként a konzervatív oldalon. A remény, hogy a dokumentumok megrendítik a "mély államot" és lebuktatják a balliberális elitet, most darabokra tört. A legmeglepőbb azonban az, hogy a vihar a Trump-adminisztráción belül tört ki. Dan Bongino, a konzervatív kommentátor, aki ma már az FBI helyettes igazgatója, nyíltan kritizálta az igazságügyi miniszter, Pam Bondi munkáját, és állítólag lemondáson gondolkodik. A háttérben egyre élesebb törésvonalak húzódnak a Trump-hű apparátusban.

Az ügy szinte azonnali reakcióra késztette Trumpot is, aki saját közösségi oldalán, a Truth Socialön próbálta elaltatni a botrányt. Kijelentette, hogy az Epstein-ügy nem más, mint újabb baloldali trükk - akárcsak a Clinton-dosszié -, és felszólította követőit, hogy ne "játsszanak az ellenség kezére". Ám miközben Trump a politikai kárelhárítást választotta, Elon Musk más úton járt.

Hirdetés

A Tesla és a SpaceX vezére nem követte a MAGA-narratívát. Ehelyett X-posztjában egyenesen morális kudarcként nevezte meg az esetet, és egy olyan kérdést tett fel, amelyre Trump nem akart válaszolni:

"Milyen rendszer az, ahol gyerekek ezreit bántalmazzák, a kormány birtokában vannak a felvételek, mégsem emelnek vádat egyetlen elkövető ellen sem?"

Ez a mondat sokkal több volt egyszerű kritikánál, ez hadüzenet volt. Musk ezzel nemcsak a politikai stratégiát kérdőjelezte meg, hanem Trump erkölcsi alapállását is. Miközben Trump hatalmi narratívát épít, Musk most az alapvető igazságosság bajnokának pozícionálja magát. És ezt nem először teszi. A közelmúltban már nyíltan bírálta Trump nagyszabású adó- és költségvetési csomagját, a One Big Beautiful Billt, amit undorítónak nevezett. Ez a konfliktus vezetett Musk új politikai mozgalma, az America Party megalapításához - egyértelmű üzenetként, hogy szakított a régi szövetséggel.

Most viszont már nemcsak politikai vitáról van szó. Az Epstein-ügy kezelése mélyebb töréspontot jelent: itt nem számok vagy törvényjavaslatok, hanem morális iránytűk kerültek szembe egymással. Trump hallgatást és lojalitást követel, Musk viszont elszántan próbálja felszínen tartani a kellemetlen kérdéseket. Ez az ellentét pedig most először úgy tűnik, hogy valóban megingathatja a Trump-korszak belső kohézióját. Mert ha még Musk is képes hátat fordítani Trumpnak, akkor talán mások is követik.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.