Magyar idő szerint 11:31-kor landolt a Dragon űrkapszula a Csendes-óceánon, nem messze Kalifornia partjaitól, benne Kapu Tiborral és az Axiom-4 küldetés három másik résztvevőjével, a lengyel Sławosz Uznański-Wiśniewskivel, az indiai Shubhanshu Shuklával és az amerikai Peggy Whitsonnal. A csapat 18 napot töltött egyhuzamban a Nemzetközi Űrállomáson, ahol hazánk fia közben számos kísérletet is elvégzett: biológiai, táplálkozástudományi és sugárzásmérési kísérletei évekkel repítik előre a hazai kutatást.
Bár Kapu Tibor beírta magát a magyar űrkutatás történelmébe, reményét fejezte ki, hogy a HUNOR Magyar Űrhajós Program folytatódik, és az ő eredményei csupán valami nagyobbnak a kezdetét jelentik.
"Mi magyarok képesek vagyunk olyan dolgokra, mint amit az elmúlt három hétben elértünk"
- fogalmazott a 33 éves gépészmérnök.
A Dragon hazaútja már hétfőn délután megkezdődött, amikor automatikus manőverrel levált az ISS Harmony moduljáról, majd több mint húsz órán át tartó út során fokozatosan megközelítette a Földet. A 420 kilométer magas pályán végrehajtott elválási manőver, a precízen időzített hajtóműgyújtás és a 28 000 kilométeres óránkénti sebességgel végrehajtott légkörbelépés ma már rutinfeladatnak számít ugyan, de nem mentes a kockázatoktól. Mindenesetre a hővédő pajzs hibátlanul ellátta szerepét, a fékezőernyők majd a főernyők is rendben kinyíltak, így a visszatérés már csak egy kontrollált csobbanás volt a Csendes-óceán vizében.
A landolás után a SpaceX protokollja szerint a kapszulát először veszélyes anyagokra vizsgálták, majd különleges hajóra vontatták, mielőtt a legénység - köztük Kapu - beléphetett volna a Shannon nevű fogadóhajó fedélzetére. Ez volt az első alkalom, hogy a Dragon nem az Egyesült Államok keleti, hanem nyugati partvidékén ért földet. Egy apró, de jelentős változtatás, amely csökkenti a lakott területek veszélyeztetését.
A 65 éves amerikai veterán, Peggy Whitson immár ötödik űrutazását teljesítette, a magyar, lengyel és indiai űrhajósok számára azonban ez volt az első.