Az elmúlt pár hétben egészen szimpatikus dolgokat láttunk a Microsofttól. A cég látszólag megértette, hogy a felhasználók egy jelentős része egyszerűen nem tudja hasznosítani azokat az AI eszközöket, melyeket rájuk akarna erőltetni, így aztán visszavonulót fújt. Ez azonban most változni látszik.
Március közepe óta a Windows 11 már nem telepíti fel nekünk automatikusan a Microsoft 365 Copilot alkalmazást, és a felhasználóra bízza annak szükségességét. Mostantól azonban minden gépre, újra felkúszik automatikusan a keretrendszer, ha akarjuk, ha nem.
A felhasználóknak szándékosan kérniük kell a telepítés mellőzését, amennyiben nem látják hasznát a szoftvernek. Ez kifejezetten azoknak lesz idegesítő folyamat, akik céges környezetben használnak PC-ket, és meg kell kérni az IT osztály kollégáit, hogy intézkedjenek az ügyben.
A dolog slusszpoénja, hogy ez minket még csak nem is érint. Az Európai Gazdasági Térségben törvénybe ütköző az, ha valaki a felhasználó kifejezett engedélye nélkül akar feltelepíteni valamit annak gépére. Mi itt az Unió területén így érintetlenek maradunk, de ez az Egyesült Államokban nem kevés ellenérzést fog okozni.