Már az első pillanattól kezdve egyértelmű volt, hogy a Kingston computexes standja sem szólhat másról, mint az AI-ról, hiszen a mesterséges intelligencia rutinokhoz végtelen memóriára és tárhelyre van szükség mind szerver, mind végpont oldalon. Ez nagy lehetőség a Kingston számára, aki már így is a piac vezető gyártója, ezzel az iránnyal viszont még nagyobbat léphet előre. Nem is csoda, hogy a Kingston Future City kiállítórész nagyobb részét a szerveroldali megoldások kapták.
A DC3000ME SSD az egyik legújabb termék, ami kifejezetten a villámgyors szervertárhely-igényekhez lett alakítva. Ennek megfelelően NVMe 2.0 szabványú és U2-es méretű, PCIe 5.0-n kapcsolódik és akár 15,36 TB-os kapacitással is kérhető. A tároló igazán figyelemreméltó teljesítményre képes, 2,8 millió IOPS-t és 14 GB/s tempót tud elérni olvasásnál.
Fury az űrben!
A Fury termékcsalád már a PC-seket célozza, kifejezetten azokat, akik teljesítményre és vagány külsejű komponensekre vágynak. A külsőben ugyanakkor nem biztos, hogy túl sokat fogsz gyönyörködni a legújabb Fury Renegade G5 SSD esetében, hiszen ez egy NVMe M.2 SSD, ami annyira gyors, hogy nem árt hűtőbordával fedni. A Phison vezérlővel szerelt, egyoldalas (ez hűtés szempontjából fontos) SSD topsebessége 14,8 GB/s PCIe 5.0 x4-en kapcsolódva, amivel a világ egyik leggyorsabb adattárolója jelenleg. Az 1, 2 és 4 TB-os kapacitáshoz tekintélyes TBW strapabíróság tartozik, és azt is sikerült megtudnunk, hogy ősszel várható a 8 TB-os verziója is annak, aki a csúcssebesség mellé nagy kapacitást is szeretne, de a RAID tömböt nem szívesen alkalmazná.
És ha már sebesség, a RAM-ok sem maradhattak ki. A Kingston standján idén is megcsodálhattuk a CAMM2 modulokat, ahol már 128 GB-os kapacitás is elérhető, de sajnos ezt leszámítva előrelépésről nem tudott beszámolni a Kingston. A legtöbb, amit sikerült kiszednünk belőle, hogy ha az alaplapgyártók is úgy akarják, talán ősszel megindulhat a piaci bevezetés, hiszen a Kingston már készen áll a sorozatgyártásra, csak a megfelelő támogatásra vár. Ezzel egybevág, hogy a Gigabyte standján is láttunk CAMM2-es alaplapot.
Ami viszont már akár azonnal elérhető és bevethető, az a legújabb Fury Renegade DDR5 CUDIMM modul, ami mostantól a gyárilag garantált 8800 MT/s tempót is elérheti (mindenféle tuning nélkül is!). Mindehhez a Kingston akár 96 GB-os kapacitást is kínál, amivel akár igazán erős Edge AI PC-t is építhetsz.
És ha már villámgyors, strapabíró és megbízható RAM-ot és SSD-t mutatott be a Kingston, össze is állt az RTET csapattal (Rocket Technology Expolration Team). Ennek keretében több ázsiai egyetem tanulója közösen épített egy működő rakétát, amely sikeres repülésen van túl és 2 km-re elhagyta a Föld felszínét.
A rakétában Fury Renegade G5 SSD-re mentették az adatokat, a földi kiszolgáló MSI PC-ben pedig szintén ez az SSD és Kingston Fury Renegade DDR5 RAM dolgozott, hogy valós időben tudják elemezni a repülési adatokat. Szerveroldalon is Kingston termékek segítették a csapatot, az aerodinamikai és egyéb repülési szimulációkat egy Kingston DC300ME tárolókkal és Server Premier DDR5 memóriával szerelt szerveren futtatták. A Kingston Fury Renegade G5 SSD időközben tesztlaborunkba is megérkezett és hamarosan részletes tesztünket is olvashatjátok, amiben utánajárunk, hogy tényleg képes-e tartósan 14 GB/s körüli tempóra a legújabb Fury SSD.