Egyszerű, mégis óriási találmány a powerbank, vagyis hordozható mobiltöltő, ami tényleg nem túl bonyolult, bárki tudja használni, és sok esetben abszolút életmentő lehet. Nem is csoda, hogy a névtelen gyártók hamar ráálltak a powerbank-gyártásra, így ha ma ilyen eszközt szeretnél vásárolni, fojtogatóan hatalmas kínálattal találod szemben magadat.
Ez nagyszerű, ráadásul a verseny az árakra is jó hatással van, csak hát van egy apró bökkenő - a powerbankek jelentős része pocsék. No nem csak arra kell itt gondolni, hogy a dobozon jelzett kapacitásra nem is képes, vagy hogy például azért hallgatják el a töltési sebességet, mert csak a leglassabb tempót tudja tartani. A gagyi powerbankek egyenesen veszélyesek is lehetnek: hiányzik belőlük mindenféle védelmi áramkör, így extrém esetben még akár a rákapcsolt mobileszközöd is sérülhet. Ennél gyakoribb, hogy gyanúsan melegedni kezd a névtelen hordozható töltő, és ha sérül, mert mondjuk elégtelen védelmet kapott az akkumulátor, akár füstölhet és ki is gyulladhat.
Nem éri meg kockáztatni, a minőségi, megbízható gyártótól származó powerbank hosszútávon is hű társad lesz. Az viszont nem mindegy, hogy milyen élethelyzethez és eszközhöz milyen powerbanket választasz. Segítünk kiválasztani az optimálisan legjobb Baseus modellt, ami nem csupán gyors, kompakt és megbízható, de az adott eszközhöz és élethelyzethez a legjobb választás is egyben. A gyártó abszolút megbízható, sokéves tapasztalattal rendelkezik, óriási termékpalettáján pedig a legmodernebb technológiát csatasorba állító modelleket találsz. Nem is csoda, hogy több országban, köztük a lengyeleknél is piacvezető márka.
Baseus Compact - pici és gyors
Már pirosan villog a mobilod töltöttségjelzője, és automatikusan takarékos üzemmódra váltott? Akkor egy apró és gyors töltővel jársz a legjobban, ami kis mérete miatt úgy is a telefonra kapcsolódhat, hogy azt közben használod. A kényelem feltétele viszont a kábelmentesség, ami a Baseus Compacttal abszolút adott, hiszen a töltőt egyenesen a telefonod alsó Type-C USB, vagy Apple Lightning portjára csatlakoztatod.
Ezen felül egyéb dolgod nincs is, a töltés azonnal megindul, mégpedig nem is akármilyen sebességgel, hanem 20 Watton. Egy lemerült Apple iPhone 14 Prót kb. 30 perc alatt 55%-ig képes telepumpálni. A Compact kapacitása 5000 mAh, vagyis szinte bármelyik telefont képes maximálisan feltölteni, ha már csak 10-20%-ot mutat a rendszered. A visszatöltés is gyors, ehhez természetesen kábelt is találsz a dobozban, és bármelyik töltőfejet bevetheted hozzá, a Compact nem válogat.
A töltő emellett az USB-C portján is képes tölteni bármilyen, kompatibilis mobileszközt, a biztonság miatt pedig nem kell aggódnod, mert ugyan mindössze 100 grammos a Baseus Compact, ennek ellenére 8-féle biztonsági áramkört integrált bele a gyártó.
A Baseus Compact USB-C ára 10 599 forint (A Lightning változat ára 11 099 forint) és többféle színben is elérhető.
Baseus EnerFill Bipow2 Pro FC51 - zsinóros gyorsmegoldás
Klasszikus kialakítású és amolyan minden egyben megoldás a Baseus EnerFill Bipow2 Pro (FC51) powerbank. A 10 000 mAh-s kapacitással többféle mobil akár 2x is feltölthető, ráadásul ehhez 22,5 wattos tempót kínál a töltő. Hogy ne kelljen a kritikus helyzetben kínosan a homlokodra csapni, hogy a kábelt otthon felejtetted, a figyelmes gyártó ezt integrálta is, ráadásul minőségi és strapabíró zsinórról van szó, nem holmi piaci madzagról. A 22 cm-es, harisnyázott kábel a gyártó szerint 10 000 hajtogatást is kibír, ha pedig éppen nem használod, a csatlakozót biztonságba helyezheted a készülék oldalán. A megoldás olyan strapabíró, hogy a gyártó állítása szerint pántként is használhatod, és ennél fogva is cipelheted a Bipow2 Prót.
A mindössze 204 gramm tömegű EnerFill Bipow2 Pro természetesen nem nélkülöz semmilyen biztonsági áramkört, teljes védelmet élvezhetsz te is és rákapcsolt eszközeid is. A töltésről és töltöttségről egy apró visszajelző gondoskodik, itt százalékosan láthatod, mikor kell hálózati töltőre kapcsolnod powerbankedet.
A Baseus EnerFill BiPow2 Pro powerbank is többféle színben választható 8499 forintos áron.
Baseus AirPow II - tapadós és észrevétlen
A lehető legkényelmesebb, gyors és szinte észrevétlenül használható hordozható mobiltöltőt keresed? Akkor ne kutakodj tovább, a Baseus Airpow II lesz a te befutód. A meglepően miniatűr téglatesten nincsen beépített kábel, vagy kiálló csatlakozó, mégis képes tölteni a mobilodat anélkül, hogy kábelezned kéne. Ehhez persze teljesülnie kell egy feltételnek: az okostelefonodnak támogatnia kell a MagSafe technológiát és a Qi-töltést. Előbbi egy mágneses rögzítési megoldás, ami lehet a telefonba integrált vagy a tok által biztosított is. A másik a vezeték nélküli töltési szabvány, amit a mai, zsinórmentesen tölthető mobilok 99,9%-a használ. Ha ezek adottak, elég, ha a mobilod hátlapja felé közelíted a Baseus Airpow II-t, az hajszálpontosan a helyére ugrik a mágneseknek köszönhetően, majd azonnal indítja is a töltést.
A kis méret ellenére 10 000 mAh kapacitással gazdálkodhatsz, amivel akár 2x is feltöltheted készülékedet. A sebességre sem lehet panasz, ugyanis az Airpow II a létező legújabb Qi2 technológiát használja, így megfelelő mobillal akár a 22,5 Watt tempót is elérheted.
A Baseus AirPow II Qi2-es powerbank 10 000 mAh kapacitással 16 999 forintért kapható.
Baseus Blade 100 W - a mindentöltő penge
Vékony és kifejezetten táskabarát a Baseus Blade powerbank, pedig igen nagy, 20 000 mAh-s Li-Po akkumulátor lapul benne. A nagy kapacitást ráadásul villámgyorsan képes leadni a rendkívül elegáns, koromfekete csomagolásban kapható Blade, két Type-C portján kombináltan akár 100 Wattra is képes egyidejűleg (65+30 W). Ha ennél többre van szükséged, az sem gond, akár egy portján is képes a teljes 100 Wattos teljesítményre 20V/5A verzióban. Erre csak nagyon kevés prémium powerbank képes, ráadásul a hologramos hitelesítő matricával ellátott Blade (minden eredeti Baseus powerbank dobozán ott kell, hogy legyen ez a hitelesítő hologram!) mindezt úgy teszi, hogy közben maximálisan biztonságos a használata, köszönhetően a többrétegű biztonsági áramköröknek.
A 18 mm vékonyságú töltőn nem csupán a két USB-C portot találod, másik 2 hagyományos USB Type-A is várja a megfelelő eszközöket, amelyeken akár 30 Watt leadására is képes a Blade. Mindez csupán 490 grammot nyom a táskádban, és nem csupán tableted és mobilod feltöltésére vetheted be, laptopodat is feltöltheted - akár egyszerre mindet! A gyártó kiemelten odafigyelt arra, hogy a manapság használatos szabványok közül minél többet támogasson, így legyen az egy kínai gyártó mobilja, Samsung Galaxy, egy ultrabook PC, iPhone, MacBook vagy iPad, a Blade mindegyiket az elérhető legnagyobb tempóval tölti. Szerencsére a visszatöltés is fürge, a powerbank megfelelő töltőfej esetén 65 Wattot képes felvenni.
A Baseus Blade univerzális, 100 Wattra képes, 20 000 mAh-s powerbank ára 27 990 Ft.
Baseus EnerGeek GP12 - a nehéztüzérség
A Blade sikere is jól mutatja, hogy a felhasználók körében egyre népszerűbbek a többportos powerbankek, hiszen sokan nem csupán egy mobillal a zsebünkben járkálunk, van nálunk TWS fülhallgató, okosóra, notebook, tablet és még sorolhatnánk. Nem is olyan ritka eset az, amikor több készülékünk is szinte egyszerre merül le, vagy ha társaságban utazunk, több mindenkinek közel azonos idő alatt merül le a mobilja. Ilyenkor nagy teljesítmény és kapacitás kell, pláne akkor, ha mondjuk munkából kifolyólag vagy úton, és még a notebookodat is tölteni kell.
Az EnerGeek GP12 egy hosszúkás modell, ami képes életet is menteni - vagyis villámgyorsan feltölteni bármely mobilkészülékedet. A 20 800 mAh kapacitás bőséges, miközben még abszolút repülőgép-kompatibilis, a sebesség pedig szédítő: akár 145 wattos tempóra is képes, amivel még egy MacBook Prót is villámgyorsan teletölthetsz - miközben a másik portján a mobilod szívja magába az éltető erőt. Az EnerGeek képes egyszerre mind a 4 portján keresztül is tölteni kütyüidet, ráadásul a folyamatról pontos képet is kapsz a rejtett kijelzőn. Ha csak egyetlen eszközt töltenél, de azt minél gyorsabban, akkor 100 Watt leadására képes a PD 3.0 kompatibilis powerbank, ezzel egy MacBook Pro 14-et 30 perc alatt nulláról 55%-ra képes felrántani. A legelterjedtebb PD 3.0 mellett a PPS, UFCS és QC töltési szabványokat is támogatja az EnerGeek, így minden mobilnál a maximális tempóra tud gyorsulni.
A dizájnos készülékház nem csupán akkukat rejt, fejlett elektronika is lapul itt, így semmiféle anomáliától nem kell tartanod, 9-féle védelmi mechanizmus őrködik a töltés felett, beleértve a túlmelegedést is. Minderre egy mini kulacs méretű powerbank képes, amit ráadásul a visszatöltéssel mindössze 2 óra alatt végezhetsz, köszönhetően a 65 Wattos bemenetnek (természetesen megfelelő töltőfej birtokában).
A 31 990 forintért beszerezhető fekete Baseus EnerGeek GP12-höz a dobozban még egy minőségi, 100 Watt leadására képes Type-C kábelt is találsz.
Ne bízd a véletlenre!
Hiába a nagy akkumulátorok és a fejlődő technológia, a mobil kütyük üzemideje még mindig nem tökéletes. Éppen ezért ideális és mondhatni kötelező útitárs a powerbank, ami bár egyszerű szerkezetnek tűnhet, kiválasztásakor érdemes megfontolni néhány dolgot. Vedd figyelembe a felhasználás módját és a kütyüidet, és mindig ragaszkodj a minőségi termékhez - az eredeti Baseus termékek nem csupán megfelelnek az Európai szabványoknak, komoly biztonsági áramköröket tartalmaznak és eredetiségüket hologramos matrica jelöli.