Weboldalkészítő suli #10 - Építsünk weboldalt!
Sorozatunk újabb mérföldkövéhez érkeztünk: ez az a lecke, ahol magunk mögött tudjuk az unalmas elméletet, és belevetjük magunkat a gyakorlatba, azaz vadul elkezdünk weboldalt építeni.
Sorozatunk újabb mérföldkövéhez érkeztünk: ez az a lecke, ahol magunk mögött tudjuk az unalmas elméletet, és belevetjük magunkat a gyakorlatba, azaz vadul elkezdünk weboldalt építeni.
A Google majdnem hetente bővíti szolgáltatáskészletét valami újdonsággal.
Az internet telis-tele van szebbnél szebb képekkel – különösen azok tudják ezt jól, akik szeretnek háttérképet beállítani a Windowsban, és ezeket a weben barangolva gyűjtik össze.
Sajnos nem hazánkat, hanem Dél-Koreát érinti a gigantikus méretű beruházás.
A világ napi e-mail forgalmának jelentős részét teszik ki a „vicces képek”, amin együtt lehet vihogni.
Szombaton délután fél négy körül megbolondult a Google keresője és minden találatot veszélyesnek minősített. A hiba nagyjából negyven percig állt fenn.
Hiába születnek döntések, határozatok, a felhasználók fejében örök kérdés marad, hogy mit szabad letölteni és mit nem, egyáltalán, kinek árthatunk egy szimpla fájlcseréléssel.
Már böngészőből is használhatjuk a "Googlevelezőt", kapcsolat nélkül is.
Ugyan ki ne gondolt volna már arra, hogyan lehetne levadászni egy weboldalról egy érdekes Flash mozit? Esetleg hogyan lehetne kitalálni, hogy működik, hogyan csinálták? Nem nagy ördöngösség, ha megvannak a megfelelő eszközeink.
Áthidaló megoldások eddig is léteztek, de ez hivatalosan lesz - ha lesz.
A Microsoft új operációs rendszeréhez már most több nagyvállalat kínál biztonsági csomagokat. A Vista egyik fő kritikusa, az Intel is dícséri az OS-t.
Legutóbb ott tartottunk, hogy már majdnem megértettük az egyik legfontosabb CSS-koncepciót - az úgynevezett dobozmodell elméletet -, amikor kiderült, hogy nem minden weboldalelem egyforma. Fussunk neki még egyszer, kicsit más irányból!
Mi ez? Hol vannak a kedvenc linkjeim? Mit keres itt ez a nagy kép? Nocsak, egy új menüsor! Ilyen, és ehhez hasonló kérdések merülhetnek fel mindenkiben...
Websuli sorozatunkban még nem beszéltünk a grafikák előállításáról. Most tippet adunk a hatékony, koránt sem csak webre való vektorgrafika készítéshez.
Egy orosz feltaláló levédette a kacsintós szmájlit, és jogdíjat kérne...
Cikkünkben hat ingyenes, webes fotoszerkesztő szolgáltatást tesztelünk és bemutatjuk a legjobbnak ítélt Picnik kezelését egy példán keresztül.
Vége az ingyenes Chrome böngésző béta időszakának, stabil és gyorsabb működést ígér a fejlesztő. Most már tőlünk is megszerezheti!
Digitális tábla, csodaceruza és internet: a tanítás új, jövőbe mutató eszközei.
Az előző leckében megfejtettük, mit jelent a kaszkád szó a CSS kifejezésben. E lecke még fontosabb lesz: újra bevezetjük az osztályok fogalmát, majd előrántjuk emlékeinkből az egyedi azonosítókat és összeeresztjük őket a stíluslapokon.
A DARPA által támogatott gyártó olyan, agyat utánzó gépet készül összerakni, amelynek intelligenciája felér egy macskáéval.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.