Hirdetés

A mesterséges intelligencia segíthet abban, hogy kommunikálni tudjunk házi kedvenceinkkel



|

Egy új AI-alapú technológia végre feltörheti az állati nyelv rejtélyét.

Hirdetés

Gondoljunk csak bele, milyen lenne pontosan tudni, mit akar mondani a kutyánk egy ugatással, a macskánk egy nyávogással, vagy akár az iguánánk… nos, bármilyen hanggal is próbálkozik. Különféle próbálkozások már eddig is születtek arra, hogy az állatok emberi kommunikációját megközelítsük - emlékezzünk például azokra a rendszerekre, ahol kutyák gombokat nyomogatva alkotnak szavakat vagy egyszerű kifejezéseket. De amit a kínai technológiai óriás, a Baidu most szabadalmaztatott, az jóval izgalmasabbnak tűnik.

A Sky News értesülései szerint a Baidu által benyújtott szabadalom olyan rendszert ír le, amely állati hangokat, viselkedési adatokat és élettani jeleket gyűjt össze, majd ezeket mesterséges intelligenciával elemzi. A cél egy olyan technológia megalkotása, amely képes értelmezni kedvenceink megnyilvánulásait - még ha ez nem is jelent szó szerinti párbeszédet a jövőben.

Hirdetés

A Baidu hangsúlyozza, hogy a fejlesztés még kutatási szakaszban van, így egyelőre nem kell attól tartani, hogy a kutyánk elkezdi kritizálni az időjárást vagy a macskánk szarkasztikus megjegyzéseket tesz az öltözködésünkre. Sokkal valószínűbb, hogy az első eredmények az állatok érzelmi állapotának pontosabb megértésében segítenek majd, amivel kapcsolatban nem ez az egyetlen jelenleg is zajló kutatás.

Persze a tudomány már korábban is kísérletezett hasonló irányokkal: a UC San Diego Comparative Cognition Lab például a kutyák kommunikációs képességeit vizsgálja hanggombok segítségével. Egyes kutyák képesek is több szót összekapcsolva egyszerű kéréseket megfogalmazni, mint például "kint játszani" vagy "kaja most". Ugyanakkor a kritikusok szerint ezek a rendszerek nem feltétlenül bizonyítják, hogy az állatok valóban értik a szavak jelentését - lehet, hogy csak megtanultak egy adott ingerre reagálni.

A mesterséges intelligencia fejlődése azonban rohamtempóban zajlik, és ki tudja? Lehet, hogy a Baidu technológiája valóban áttörést hoz majd, és végre valós betekintést nyerhetünk abba, mi zajlik kedvenceink fejében.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.