Az Interesting Engineering elhozta a jó hírt, miszerint az Európai Űrügynökség (ESA) olyan hiperszonikus technológiák kifejlesztésén dolgozik, melyek lehetővé tehetik a járművek horizontális indítását is. Az Invictus nevű programban a Frazer-Nash vállalat segíti az ESA-t, és a céljuk egy újrahasználható kísérleti jármű fejlesztése. Ha minden a tervek szerint alakul, akkor a gép Mach 5-re, azaz 6200 km/h-s sebességre is képes lesz.
A projekt első 12 hónapjában a komplett repülési rendszer előzetes tervezése lesz a legfontosabb feladat, de az ESA arra is kitért, hogy nagyobb kihívások is lesznek ennél. A gép megvalósításának egyik legnagyobb akadálya például a nagy sebességnél kialakuló súrlódás, ami brutálisan felhevíti a burkolattal és a hajtóművel találkozó levegőt.
Speciális technológiára lesz szükség ennek enyhítésére, de a hiperszonikus repülést lehetővé tévő meghajtási rendszereken is dolgozniuk kell majd. Az Invictus programban konkrétan egy hidrogén üzemanyagot használó, előhűtött meghajtót akarnak kidolgozni.
Az Interesting Engineering szerint egy gyorsan fejlődő iparágról van szó, amiben éles verseny zajlik. A hiperszonikus viadalt egyelőre Kína vezeti, ahol elvileg már újrahasználható drónokat tesztelnek: ezek képesek lehetnek hiperszonikus sebességgel haladni.