Az Apple 2025 őszén ismét frissíti MacBook Pro kínálatát, ezúttal az új generációs M5, M5 Pro és M5 Max chipekkel szerelt modellekkel. Bár sokan számítottak rá, hogy a vállalat idén valamilyen látványos újítással rukkol elő, a jelenlegi értesülések szerint az idei frissítés kizárólag a belső hardverek terén hoz változást. A külső dizájn, a kijelző és az általános formavilág a 2023-ban megjelent modellekhez hasonló marad.
A Bloomberg jól értesült újságírója, Mark Gurman szerint a 14 és 16 hüvelykes MacBook Pro modellek új generációja "biztosra vehető", azaz az Apple tartja magát a megszokott éves frissítési ciklushoz. Az új laptopok a TSMC fejlettebb, úgynevezett N3P 3 nm-es gyártástechnológiájára épülnek majd. Ez némi teljesítménynövekedést és jobb energiahatékonyságot ígér, de a különbségek az M4 modellekhez képest vélhetően nem lesznek drámaiak.
A várakozások szerint az M5 MacBook Prók valamikor októberben kerülnek forgalomba, valószínűleg együtt az új M5 chippel felszerelt iPad Pro modellekkel. Bár az Apple még nem erősítette meg hivatalosan a Wi-Fi 7 támogatást, ez a funkció erősen valószínű, tekintve, hogy az iPhone 16 széria már ezzel a szabvánnyal érkezik.
Aki viszont igazi újdonságokra vágyik, annak még várnia kell. Gurman szerint az Apple csak 2026 végén tervezi az igazán nagy frissítést, amely új külsőt, vékonyabb házat és OLED kijelzőt is tartalmaz majd. Ez lehet az a pont, ahol az Apple dizájnban és technológiában is új szintre lép a professzionális laptopjaival.
Addig is, ha valaki most szeretne MacBookot vásárolni, a jelenlegi modellek közül érdemes szemezgetni. Az M4-es széria árai mostanra érezhetően csökkentek. A 14 hüvelykes alapmodell már 1410 dollártól elérhető, míg az M4 Pro verzió ára 1767 dollárról indul. Ez nagyjából 200 dolláros megtakarítást jelent a korábbi árakhoz képest, és a 16 hüvelykes modelleknél is hasonló kedvezményekkel lehet számolni.
Bár az M5 MacBook Pro vonzó lehet a legújabb technológia hívei számára, a jelenlegi modellek is bőven elegendő teljesítményt nyújtanak még évekig. Az igazi kérdés az, hogy kinek mennyire sürgős a váltás, és hajlandó-e valaki várni még egy-másfél évet a következő nagy dobásra, amely már nemcsak belsőleg, hanem kívül-belül is új szintet képvisel majd.