Jogosan gondolhattad, hogy a lassan tízéves telefonod már végleg az elektronikai hulladéktemetőbe való, ám most a Samsung rácáfolt erre. A Samsung mérnökei szerint van élet a síron túl is, már ami a régi mobilokat illeti. Persze azért ne Android főverzió-frissítésről álmodozz, de ez is több, mint a semmi.
A dél-koreai gyártó teljesen váratlanul frissítést adott ki a még 2017-ben megjelent Galaxy S8, S8 Plus, valamint a Galaxy Note 8 modellekhez. Ezek a legendás készülékek hivatalosan utoljára 2022-ben kaptak bármiféle szoftveres frissítést, így a mostani OTA-csomag (neten keresztül érkezik a mobilokra) felbukkanása komoly meglepetésnek számít az iparágban.
A firmware-frissítést először az X platformon szúrták ki sasszemű felhasználók, sőt, már javában zajlik az új szoftver terítése. Ne számíts persze világmegváltó funkciókra, generatív AI-ra vagy modern kezelőfelületre: a kiadási napló szerint a csomag csupán általános teljesítményjavításokat, valamint a stabilabb működést elősegítő optimalizációkat tartalmaz.
Bár a rendszerstabilitás finomhangolásának örülhetnek az érintettek, a biztonsági szint terén sajnos nem történt előrelépés - de ez nem is csoda, ilyet soha nem is ígért a gyártó. A telefonok biztonsági frissítése 2021-ben ragadt, így ha mindennapos használatban van ilyen mobilod, a frissítés ellenére azt javasoljuk, gondolkozz el a cserén - nagyjából azonnal.
Mindenesetre szakmailag figyelemreméltó, hogy a gyártó ennyi idő után is visszanyúlt ilyen régi készülékeihez - ez a lépés egyébként az Apple korábbi gyakorlatát idézi, amikor az év elején a szintén matuzsálem korú iPhone 5s-hez adtak ki egy utólagos javítást.