Ugyan a piac nagy része lemondott már a gamertelefonokról és -táblagépekről, de a Redmagic kitart. A gyártó konzisztensen szállítja az érdekes eszközöket, melyeken maximális részletesség mellett, magas fps-értékekkel pörgethetünk androidos játékokat, mindezt pedig annak köszönhetjük, hogy a gyártó nem fél nagy teljesítményű chipeket csempészni a készülékeibe, melyeket aztán a lehető legerősebb hűtéssel támogat.
A Redmagic következő varázslata azonban nem egy új mobil, hanem a Gaming Tablet 5 Pro lesz, ami június 30-án érkezik. A dizájn nagyon érdekes a kis átlátszó ablakkal a hűtőrendszerre, de nem ez lesz a legnagyobb erőssége. A gép ugyanis képes lesz PC-s játékokat is futtatni.
Az androidos PC-emuláció már kinőtte a gyerekcipőt, de alapvetően még mindig szükségünk van hozzá olyan alkalmazásokra, mint a Winlator, a GameHub vagy a GameNative. Ezek változó eredményeket hoznak, ezért is ugrott neki a Redmagic, hogy lefejlessze saját kompatibilitási rétegét. Ez egy beépített futtatási környezet lesz a táblagép szoftverében, így nem kell semmilyen külső extra appot letöltenünk a kedvenc steames cuccaink futtatásához.
Nyilván kérdéses, hogy a Redmagic milyen minőségű réteggel tudott előállni, és kicsit tartunk azoktól az első körös benchmarkoktól, melyek a Cyberpunk 2077 és társainak teljesítményét mutatják majd. Ettől függetlenül a próbálkozás értékelendő, és idővel elvezethet az androidos PC gaming elterjedéséhez.