Hirdetés

Vicceskedvű hackerek földönkívüli invázióra figyelmeztető vészjelzést küldtek a brazilok telefonjaira



|

Brazíliának van egy vészhelyzetekre fejlesztett riasztási rendszere, ami az állampolgárok telefonjaira tud figyelmeztetéseket küldeni, de láthatóan adatbiztonság terén még van vele munka.

Hirdetés

Hackerek törtek be Brazília országos vészhelyzeti riasztási rendszerébe június 19-ről 20-ra virradó éjszaka, és több város lakóinak hamis figyelmeztetéseket küldtek ki. Az üzenetek között olyan is szerepelt, amely közelgő földönkívüli invázióra figyelmeztette az embereket.

A hírek szerint a riasztások legalább hét várost érintettek, és a mobiltelefonokon a hivatalos, rendkívüli helyzetekre fenntartott figyelmeztető hangjelzéssel érkeztek meg.

Hirdetés

A hackerek elég komoly káoszt okoztak, ezért a hatóságok szombat hajnalban, helyi idő szerint 1:30-kor ideiglenesen leállították a rendszert.

Egy beszámoló szerint Belo Horizonte lakói a következő üzenetet kapták: "Védjétek meg magatokat: FÖLDÖNKÍVÜLI TÁMADÁS, EMBEREK, MEGÉRKEZTÜNK."

Rio de Janeiróban valamivel kevésbé drámai, de legalább ennyire értelmetlen szöveg jelent meg a telefonokon, ráadásul több helyesírási hibával. Az üzenet tartalma gyakorlatilag értelmezhetetlen volt.

A brazil Nemzeti Polgári Védelmi Ügynökség megerősítette, hogy a riasztásokat egy illetéktelen személy küldte ki és az ügyet átadták a szövetségi rendőrségnek, amely megkezdte a nyomozást. Egyelőre nem azonosítottak gyanúsítottakat, és azt sem hozták nyilvánosságra, hogy a támadók pontosan hogyan fértek hozzá a rendszerhez.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.