Hackerek törtek be Brazília országos vészhelyzeti riasztási rendszerébe június 19-ről 20-ra virradó éjszaka, és több város lakóinak hamis figyelmeztetéseket küldtek ki. Az üzenetek között olyan is szerepelt, amely közelgő földönkívüli invázióra figyelmeztette az embereket.
A hírek szerint a riasztások legalább hét várost érintettek, és a mobiltelefonokon a hivatalos, rendkívüli helyzetekre fenntartott figyelmeztető hangjelzéssel érkeztek meg.
A hackerek elég komoly káoszt okoztak, ezért a hatóságok szombat hajnalban, helyi idő szerint 1:30-kor ideiglenesen leállították a rendszert.
Egy beszámoló szerint Belo Horizonte lakói a következő üzenetet kapták: "Védjétek meg magatokat: FÖLDÖNKÍVÜLI TÁMADÁS, EMBEREK, MEGÉRKEZTÜNK."
Rio de Janeiróban valamivel kevésbé drámai, de legalább ennyire értelmetlen szöveg jelent meg a telefonokon, ráadásul több helyesírási hibával. Az üzenet tartalma gyakorlatilag értelmezhetetlen volt.
Em Belo Horizonte, complementaram como “Ataque Alienígena” pic.twitter.com/1rml1Gzf8u
— Vanessa Alves (@Vanessa22820272) June 20, 2026
A brazil Nemzeti Polgári Védelmi Ügynökség megerősítette, hogy a riasztásokat egy illetéktelen személy küldte ki és az ügyet átadták a szövetségi rendőrségnek, amely megkezdte a nyomozást. Egyelőre nem azonosítottak gyanúsítottakat, és azt sem hozták nyilvánosságra, hogy a támadók pontosan hogyan fértek hozzá a rendszerhez.