Hirdetés

ASUS ROG Strix Scope II 96 Wireless – Snow kapcsolókkal minden gyorsabban pörög



|

Vadonatúj Snow mechanikus kapcsolókkal szerelték a ROG Strix Scope II gamerbillentyűzetet, ami vagány, kompakt, mégsem szenvedsz hiányt semmiben - és még kábel sem kell hozzá.

Hirdetés

Sok megosztó technológia, fejlesztés, termék van a számítástechnikában, amiken hatalmasakat tudnak vitázni a felhasználók, de abba nem lehet belekötni, hogy gaminghez a mechanikus kapcsolóval szerelt billentyűzetek az ideálisak. A membrános megoldásoknak is vannak persze előnyeik, de sebességben, taktilis tulajdonságokban, szolgáltatásokban a mechanikus kapcsolókkal szerelt modellek a legjobbak.

Ha ezt leszögezzük, mint alaptétel, máris jön a következő vita tárgya: melyik kapcsoló a legjobb? Az utóbbi években rengeteg gyenge minőségű mechanikával szerelt, pocsék klaviatúra lepte el a piacot, ezért érdemes inkább ismert gyártótól választani.

Hirdetés

Az ASUS ROG Strix családjában már régi szereplő a gamerbillentyűzet, ám a cég nem állt meg az alapdizájnnál, a kapcsolókból is egyedit készített, aminél garantálni tudja a minőségi kivitelezést és a strapabíróságot. Ezt nevezte el a cég ROG NX kapcsolóknak.

ROG NX-sorozat - kapcsolók ASUS garanciával

Az ASUS ROG NX-családból kerül ki a cég gaming klaviatúráiban megtalálható kapcsolók túlnyomó többsége (a másik család az ROG RX). Összesen ötféle NX-kapcsolót terveztek az ASUS mérnökei, amelyek mindegyike más és más karakterisztikákat nyújt, hogy minden gamer megtalálhassa a számára ideális változatot. Mindegyik NX-kapcsolóra igaz, hogy teljes mértékben támogatja az RGB-világítást és az is, hogy élettartama alatt 70 millió leütésnek képes ellenállni, ami megnyugtatóan hosszú időt jelent a használat tekintetében.

Az NX-széria egyik legérdekesebb tagja a ROG NX Snow, amely valójában egy lineáris karakterisztikájú, modern kapcsolótípus. A leginkább a Redre hajazó tulajdonságokkal felvértezett kapcsoló lenyomásához egy nagyon kicsit kisebb erő szükséges, mint a Red esetében, miközben a gyorsaság, a kapcsolási magasság (1,8 mm) és a linearitás nem változott.

Ahogy a többi NX-kapcsoló esetében, úgy az ROG NX Snownál is kenőanyagot használtak a mérnökök, hogy a régebbi mechanikus kapcsolókba szerelt kellemetlen "rugóhangtól" megszabaduljanak, miközben a mechanikus érzés nem csorbul. Kenőanyag került a kapcsolóház aljába is, amit ráadásul meg is erősítettek, hogy még stabilabb lehessen a leütés, a gombsapkák ne billegjenek, az élmény minden gombnál a lehető legjobb lehessen. Az újfajta kapcsolóház másik jó tulajdonsága, hogy nem tud bejutni a por, ami az egyik legnagyobb ellensége a mechanikának, ezáltal az NX Snow is sokkal nagyobb élettartammal rendelkezik, és ezalatt az idő alatt a karakterisztikáját nem rontja a porosodó, kopó mechanika. A kapcsolón belüli gombtörzs megerősített falú, ami tovább növeli a stabilitást, a fém kapcsoló pedig speciális ötvözetből készült, hogy ellenállóbb legyen, miközben a pontos kapcsolási pont minden gombnál tartható legyen.

ROG Stirx Scope II 96 Wireless

Azért is részleteztük ilyen alaposan az ROG NX Snow kapcsolókat, mert ilyen került a cég három Scope billentyűzetébe is. A trióból Különleges, kompakt kialakításával kiemelkedik az igazi egyediség, a Scope II 96 Wireless, amelyet úgy terveztek, hogy a kisebb méret ellenére se hiányozzon róla semmi. Van itt FN-gombsor, numerikus rész, sőt, még a kurzorvezérlők sem maradtak le. A termék neve meglehetősen hosszú, de ez nem véletlen, ez a modell rengeteg mindenre képes. A 96-os szám a 96%-os kiosztást takarja, vagyis hogy mindössze a lapozó gombok kerültek a megszokott helyett más helyre (egy sorba az Fn gombokkal), ráadásul így sikerült a 80%-os billentyűzeteknél csupán 1 cm-rel szélesebb készülékházba mindent elhelyezni. A ROG NX Snow kapcsolókat további szilikon zajelnyelő réteggel egészítette ki a gyártó, így - miközben a mechanikus érzés megmarad - a kellemetlen, csilingelő hangoktól megszabadulsz. A modderekre is gondolt az ASUS: ha később néhány kapcsolót lecserélnél, a mellékelt csipesszel ezt könnyedén megteheted.

A Wireless szót senkinek nem kell magyaráznunk, az viszont fontos részlet, hogy tripla üzemmódról van szó: a Scope II 96 Wireless a normál, kábeles USB-C-s kapcsolat mellett (Type-C - Type-A átalakítót kapsz a dobozban) saját, dedikált, 2,4 GHz-es frekvencián működő ROG SpeedNova technológiával is képes kapcsolódni bármilyen PC-hez, ha pedig úgy adódik, normál Bluetoothon bármely eszközödhöz csatlakoztathatod. Az üzemmódok között a masszív készülékház oldalán található gombbal válthatsz. Érdemes ezt a részt alaposabban szemügyre venni, mert itt találod a nanoméretű Omni vevőegység mágneses dokkolóját is (ide teheted, amikor nincsen rá szükség, hogy ne vesszen el). Ez a vevő amúgy egyszerre több, kompatibilis eszközt is képes kezelni, így érdemes egérből is hasonló technológiájút választani.

A ROG Strix Scope II 96 Wireless dobozában több kiegészítőt is találsz. A harisnyázott Type-C kábel és USB-átalakító mellett gombsapka-kiszedő csipeszt is találsz, valamint menő matricákat és egy dizájnos ROG szóköz billentyűt, amire lecserélheted az alap szóközt. Szintén kapsz egy párnázott, mágnesesen rögzíthető csuklótámaszt, ami ergonomikus, de ha mégsem lenne teljesen kényelmes, két magassági fokozatban megdöntheted a klaviatúrát. A Scope II 96 Wireless másik vonzó tulajdonsága, hogy

teljes magyar szitázást kapott!

A ROG Strix Scope II 96 Wireless billentyűzet jobb felső sarkában egy speciális tekerőgombot is elhelyezett a gyártó, amit rengeteg mindenre bevethetsz. A hangerő- és multimédiavezérlés mellett a gombok háttérvilágítását is kapcsolhatod és a mellékelt Armoury Crate szoftverben egy további, tetszőleges funkciót is felprogramozhatsz erre a gombra. A szoftverben emellett a világítást, a makrókat és még számtalan egyéb extrát elérsz, sőt, a valós időben, a billentyűzeten rögzített makrókat is szerkesztheted, majd a világítási sablonokkal együtt a billentyűzet fedélzeti memóriájába is feltöltheted, hogy bármely géphez csatlakoztatva azonnal aktiválhasd kedvenc beállításaidat.

A ROG Strix Scope II 96 Wireless abszolút topkategóriás billentyűzet, amely amellett, hogy kompakt, semmiféle kompromisszumra nem kényszerít, sőt, épp ellenkezőleg. A vadonatúj NX Snow kapcsolók gyorsak, kényelmesek és halkak is, tripla kapcsolódási mód megkönnyíti az életedet, az ergonómia tökéletes, az extra görgőgomb kézre esik akár játék, akár munka közben, az extra szoftverrel kiegészítve pedig rengeteg hasznos funkcióhoz jutsz, így hosszú átjátszott éveken át lehet hű társad a Scope II 96 Wireless.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.