Így válassz elektromos rollert, hogy megtaláld az igényeidhez leginkább illő modellt



|

Az elektromos rollerek kiváló közlekedési eszközök azok számára, akik rövidtávú utakra keresnek valamit.

Nem újkeletű találmány az elektromos roller, hiszen az elsőt még 1915-ben mutatták be, és egészen 1921-ig gyártották, majd a 2000-es években is sorra jöttek az újabb és újabb változatok. A termékkategória népszerűségét azonban az elmúlt 4-5 évben jelentősen megdobták az olyan rövidtávú bérlésre épülő szolgáltatások, mint a Lime, a Tier és a Bird, melyek a világ számos országában elérhetők, és a városi közlekedést hivatottak gördülékenyebbé tenni.

Sokan kedvet kaptak ahhoz, hogy saját járművükkel róják az utakat, amit oda visznek, ahova akarnak, és korlátok nélkül használhatnak. Ha te is vágysz egyre, most segítünk, hogy az elektromos rollerek széles kínálatában megtaláld azt, ami neked a legjobban megfelel.

A két kerék csak a kezdet

Gondolhatnánk, hogy elektromos rollert választani nem nehéz feladat, hiszen első ránézésre minden változat nagyon hasonló, azonban sok különböző szempontot érdemes megvizsgálni, hogy tényleg olyat találjunk, amit aztán örömmel tudunk használni éveken át.

Kezdésnek például nem árt ellenőrizni a kerekek méretét: minél nagyobbak, annál jobb lesz a tapadás, a stabilitás és a teljesítmény is. Az sem mindegy, milyen típusúak, hiszen a felpumpált gumik kevésbé érzékenyek az utak egyenetlenségeire, cserébe többet kell velük foglalkozni, gyakrabban vagyunk kénytelenek ellenőrizni őket, míg a levegő nélküliekkel hosszabb utakat tehetünk meg aggodalom nélkül. Azok, akik sokat használnák, egy felfüggesztéssel kiegészített modellt válasszanak, hosszútávon kényelmesebbek ezek.

Nem utolsó szempont a vízállóság sem, hiszen bármikor előfordulhat, hogy elkap minket az eső, vagy pocsolyákba hajtunk; azt, hogy egy-egy eszköz mennyire strapabíró ebből a szempontból, az IP-besorolás adja meg.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 elektromos roller
Xiaomi Mi Electric Scooter 3 elektromos roller

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 elektromos roller

Száguldás vagy távolság?

Elektromos rollert nem azoknak érdemes használni, akik a lehető leggyorsabban el akarnak jutni A-ból B-be. Átlagosan a motor teljesítményétől függően 20-30 km/h-s maximális sebességgel számolhatunk, és csak akkor javasolt tövig nyomni a gázt, ha sík területen, nem nagy forgalomban hajtunk, valamint megfelelő védőfelszerelést aggattunk magunkra. A teljesítmény azoknak is fontos, akik emelkedőn is használnák az eszközt; 250 watt alá nem érdemes adni, de 400-500 watt az, ami kielégítő lehet bárkinek. 

A végsebességnél fontosabb a hatótávolság: igaz, hogy egy rollert akár az irodában is tölthetünk, nem baj, ha nem kell amiatt aggódnunk, hogy meg tudunk-e tenni egy távolságot oda-vissza. A maximális megtehető táv hosszát az eszköz súlya és teljesítménye is befolyásolja. Apropó súly: mind azt érdemes megnézni, hogy maga a roller mennyit nyom, mert ha cipelnünk kell, nem baj, ha nem szakadunk meg vele; mind azt, hogy mekkora a teherbírása, hány kilót tud elvinni magán.

Az elektromos rollerek ára a fenti feltételek függvényében változik, de nem biztos, hogy a legdrágább lesz az, ami mindenki igényeinek maradéktalanul megfelel. A felnőtteknek szóló járművek 120 ezer forint környékén kezdődnek, de az igazán komoly rollerezők vehetnek terepgumis, 100 km/h sebességre képes, 135 km-en át éber változatot is potom 900 ezer forintért - persze ez már tényleg az a szint, ami hosszas megfontolást igényel.

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.