Hirdetés

Egyre kevésbé bíznak az európaiak az amerikai technológában



|

Erősödnek a kételyek az adatbiztonság terén.

Hirdetés

Egy új felmérés szerint Európában egyre erősebb a bizalmatlanság az amerikai technológiai cégekkel szemben, különösen az adatkezelés területén. A Proton által készített kutatás 3000, az Egyesült Királyságban, Franciaországban és Németországban élő válaszadó alapján azt mutatta, hogy 45% aktívan kerülné azokat a vállalatokat, amelyek amerikai cégeknél tárolják az adataikat. Emellett minden ötödik európai fogyasztó ma már fontos szempontnak tartja, hogy egy cég európai technológiát használjon, és közel a válaszadók fele kifejezetten adatvédelmi és biztonsági okokból kerülne amerikai szolgáltatókat. A megkérdezettek 56%-a szerint ez a szempont ma már fontosabb, mint egy évvel ezelőtt.

A felmérés szerint az európaiak leginkább a közösségi médiát (48%) tartják adatvédelmi szempontból kockázatosnak, ezt követi az e-mail (46%), az üzenetküldő alkalmazások (40%), a felhőalapú tárhelyek (38%), majd a böngészők (31%). A mindennap használt szolgáltatások közül gyakran felmerülnek olyan amerikai technológiai ökoszisztémák, mint az Amazon (AWS), az Microsoft 365, a Google Workspace vagy a Meta platformjai. A háttérben részben az amerikai Cloud Act is áll, amely lehetővé teszi, hogy az amerikai hatóságok bizonyos esetekben külföldön tárolt adatokat is kikérjenek amerikai cégektől, ami sok európai felhasználóban kelt bizalmatlanságot.

Hirdetés

A tendencia nemcsak a fogyasztói oldalon, hanem a szabályozásban is megjelenik. A holland hatóságok például nemrég megakadályozták a Kyndryl felvásárlását a Solvinity felett, nemzetbiztonsági és közérdekű kockázatokra hivatkozva. Európában egyre gyakrabban merül fel a "digitális szuverenitás" kérdése is, amelynek részeként a döntéshozók bizonyos érzékeny adatok kezelését inkább európai szolgáltatókhoz kötnék. A Proton - amelynek ugyanakkor érdeke is fűződik az eredményekhez - úgy látja, hogy az amerikai technológiától való függés egyre inkább üzleti kockázattá válik, miközben saját korábbi becslésük szerint az európai tőzsdén jegyzett vállalatok mintegy 74%-a továbbra is amerikai szolgáltatásokra támaszkodik.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.