Hirdetés

Látványos fotót osztott meg a NASA a ritkán látott déli fényekről



|

Az Aurora Australis földrajzi elhelyezkedése miatt a Földről rendkívül nehezen megfigyelhető.

Hirdetés

A NASA egy különleges fényképet tett közzé a ritkán látott déli fényekről (Aurora Australis), amelyet a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetéről örökítettek meg. A látványos felvételt Nichole Ayers asztronauta készítette 2025. június 12-én, miközben az ISS 432 kilométeres magasságban keringett a Föld felett. A képen élénkzöld sarki fények ívelnek az Indiai-óceán felett, olyan perspektívából, amit kevesen tapasztalhatnak meg a saját szemükkel.

Míg az északi megfelelője, az Aurora Borealis népszerű turisztikai látványosság, a Déli Fények sokkal rejtettebbek. Ennek fő oka földrajzi elhelyezkedésük: az aurora jelenség leginkább az Antarktisz és az azt körülvevő óceánok fölött figyelhető meg. Mivel ezeken a területeken alig találhatók lakott vidékek, a földről való megfigyelésük rendkívül nehézkes, gyakran csak halvány derengésként érzékelhetőek, és az időjárás kiszámíthatatlansága is komoly akadályt jelent.

Hirdetés

Akit mégis vonz a látvány, annak Új-Zéland déli szigete, Tasmánia vagy Dél-Amerika legdélibb csücske kínálhat esélyt egy-egy pillantásra. Az ideális időszak a déli félteke őszétől tél végéig tart, márciustól szeptemberig, amikor hosszabbak az éjszakák.

Az űrből készült képek azonban pótolhatatlan értéket képviselnek, hiszen a világ túlnyomó részének ezek az asztronauták által megörökített pillanatok jelentik az egyetlen lehetőséget a Déli Fények teljes pompájának megcsodálására.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.