Jégkockakészítő gépet az emberek általában nem azért vesznek, hogy videókártyákat hűtsenek velük, de ez nem állította meg TrashBenchet, akinek volt egy felesleged RTX 3060-a, egy használaton kívüli GPU vizesblokkja, és rengeteg szabadideje. A videós ezek, és egy otthoni kis jéggép segítségével kialakított egy olyan hűtési rendszert, ami tényleg brutális eredményeket produkált.
A léghűtéssel (Cyberpunk 2077 alatt) 60-75 fok között mozgó kártya az új megoldással 22-23 fok körül maradt. A lapka egy ponton ért csak el 34 fokot, de annál sem jutott tovább. A blokk a jéggépen keresztül kapta a fagyos vizet, de ahhoz, hogy ez működhessen, szükség volt pár fontos beavatkozásra.
Ezeket a kis jégkockagyártókat nem arra tervezték, hogy folyamatosan fussanak: elkészül egy adag kocka, a kompresszor leáll, a rendszer feltelik vízzel, majd újrakezdődik a ciklus. TrashBench egy külső hőszabályzóval kényszerítette a kompresszort folyamatos működésre, és bár ez garantálta, hogy a folyadék fagypont körül maradhasson, az ilyen mértékű hűtés kondenzációt teremtett a használt alkatrészek körül, ami veszélybe sodorta a hardvereket és persze azok tulajdonosát
Egy mókás kísérlet volt ez, de nem több. Ha a nyári melegben félted a GPU-dat, akkor ne ezzel próbáld megoldani a helyzetet.