Hirdetés

Percek alatt feltörte egy hacker a Donald Trump volt nemzetbiztonsági tanácsadója által használt üzenetküldőt



|

Mike Waltz rövid időn belül újabb botrány középpontjában találta magát.

Hirdetés

Továbbra sem csillapodnak a Signalgate botrány vetette hullámok az Egyesült Államokban. A 404 Media értesülései szerint kevéssel azután, hogy fénykép készült egy múlt heti kabinetülésen Mike Waltzról, Donald Trump korábbi nemzetbiztonsági tanácsadójáról, amint egy TeleMessage névre hallgató Signal-klónt használ, egy hacker feltörte az üzeneteket archiváló alkalmazás szerverét, és adatokat lopott el - köztük beszélgetéseket, felhasználóneveket, jelszavakat, kormányzati tisztviselők elérhetőségeit. Saját bevallása szerint mindössze 15-20 percre volt csak szüksége ahhoz, hogy áthámozza magát a védelmen.

Bár az időközben az ENSZ-nagyköveti pozíció várományosává előlépett Waltz üzenetei elvileg megúszták az incidenst, mások - köztük az amerikai vám- és határvédelem, a Coinbase és több demokrata képviselő - nem voltak ilyen szerencsések. A kiszivárgott adatok között szerepelt például a GD Crypto nevű csoport chatje is, ahol prominens demokraták vitatták meg a republikánusok stabilcoin-szabályozási törekvéseit - éppen néhány nappal azelőtt, hogy hivatalosan is megszólaltak volna az ügyben.

Hirdetés

A helyzet pikantériáját fokozza, hogy a TeleMessage-t futtató szervert az Amazon AWS adatközpontjában, Virginiában hosztolták. Vagyis, az app ugyan ígért végpontok közötti titkosítást, de az üzeneteket közben egy harmadik fél infrastruktúráján tárolták - ezzel gyakorlatilag semmissé téve minden biztonsági garanciát. Mint kiderült, mindez olyan szinten volt védtelen, hogy egy ügyesebb hacker kis túlzással a reggeli kávéja szürcsölgetése közben bejutott.

A TeleMessage, amelyet még 1999-ben alapítottak Izraelben, 2024-ben került az amerikai Smarsh cég tulajdonába. A vállalat vezérigazgatója, Guy Levitt, az ügy kipattanása után nem kívánt nyilatkozni.

Mindez természetesen csak a legújabb fejezete a Signalgate néven elhíresült botránysorozatnak, amely akkor robbant ki, amikor Waltz véletlenül meghívta a The Atlantic főszerkesztőjét egy katonai akciókat tárgyaló Signal-csoportba. Azóta az ügy csak dagadt: a védelmi miniszter, Pete Hegseth is reflektorfénybe került, miután kiderült, hogy saját gépére, a Pentagon biztonsági korlátozásait megkerülve, ő maga is felrakta a Signal appot - ráadásul katonai titkokat is osztott meg rajta családtagjaival. A Signalgate kapcsán elindított védelmi minisztériumi vizsgálat azóta is zajlik.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.