Számos kérdést igyekeztünk megválaszolni Samsung Galaxy Z Fold7 tesztünkben annak érdekében, hogy aki vásárláson töri a fejét, kellően átgondolt döntést tudjon hozni, minden oldalról körüljárva a kérdést, vannak azonban olyan műveletek, amelyeket mi magunk nem tudunk laboratóriumi körülmények híján elvégezni. Ilyen például az a teszt, amely arra keresi a választ, hogy meddig bírja a hajtogatást az új csúcsmobil? A Samsung Display szerint a Fold7 kijelzője 500 000 hajtogatást is gond nélkül elviselt, vagyis több mint kétszer annyit, mint a tavalyi Fold6. Ez azt jelenti, hogy napi 100 nyitással-zárással számolva a telefon akár tíz év elteltével is használható kell, hogy maradjon. Akik viszont reggeltől estig játsszák a csiki-csukit, és napi 200 hajtást is belepréselnek az idejükben, azoknak is legalább hat év gondtalan használatot ígér a Samsung.
A tesztet a független Bureau Veritas végezte, 13 napon át folyamatos hajtogatásnak kitéve a panelt, 25 °C-os hőmérsékleten. A kijelző teljes funkcionalitása a végén is megmaradt, ami nem kis teljesítmény még ebben a kategóriában sem, hiszen az iparági átlag továbbra is 200 000 körül mozog. A Fold7 tehát nemcsak a Samsung, hanem az egész szegmens számára új mércével szolgál.
A technológiai bravúr megvalósításához a Samsung Display mérnökei a golyóálló üveghez fordultak inspirációként. Abból indultak ki, hogy hogyan oszlatja el a többrétegű üveg és fólia az extrém fizikai behatásokat, és ezt az elvet ültették át az új, hajlítható OLED-panelre. A kijelző rétegzett szerkezete több ponton is fejlődött: 50%-kal vastagabb lett az Ultra Thin Glass borítás, ami hatékonyabban nyeli el a külső nyomást; újragondolták a ragasztóréteget is, amely négyszer gyorsabban regenerálódik, mint a korábbi verziók; a belső ütéscsillapításért egy laposabb, rezgést elosztó struktúra felel; mindezt pedig egy titánlemez erősíti hátulról.
Ezek a fejlesztések nemcsak a tartósságon javítanak látványosan, hanem a dizájnra is pozitív hatással vannak: a Fold7 vékonyabb és könnyebb lett, mint elődei. Ez a fajta kettősség - a fizikai erő és az esztétikai finomság együtt - ritka vendég az okostelefon-piacon, de a Samsung úgy tűnik, most valóban sikerrel ötvözte a kettőt.