A Vírusok Varázslatos Világa sorozat további részei itt olvashatók
Sorozatunkban a számítástechnika világát fenyegető veszélyekről; a különféle kártevőkről, botnetekről és ezek készítőiről olvashatunk.
Sorozatunkban a számítástechnika világát fenyegető veszélyekről; a különféle kártevőkről, botnetekről és ezek készítőiről olvashatunk.
A McAfee sajnálatát fejezte ki a múlt héten bekövetkező frissítési hiba miatt. A cég a magyarországi ügyfeleitől is elnézést kért.
Az adataink biztonsága sokat ér, főleg, ha naprakészen kell belőlük mentés. Most egy olyan alkalmazást mutatunk be, amellyel sokféle módon helyezhetjük biztos helyre a fájljainkat.
Egyre többet hallunk az etikus hackingről, a hackelés megszelídített, jó célokra felhasznált módjáról. Ha jól csinálják, az etikus hacking olyan, mint az etikátlan (legalábbis szakmailag), csak a végeredmény felhasználását tekintve különböznek. Négy valódi hacker segítségével ezúttal betekintünk egy különleges világ mindennapjaiba.
A vállalati felhasználók a felhőalapú számítástechnika kockázataitól kevésbé tartanak, mint a közösségépítők által jelentett veszélyektől.
Sorozatunk 31. részében arról értekezünk, mit kell tennünk annak érdekében, hogy rendszerünk friss, vagyis sebezhetetlen maradjon.
A Victorinox Secure Pro svájci bicskája pendrive-ot is rejt, ami állítólag feltörhetetlen.
A Panda regisztrációja lezárul március 15-én a PC World magazin előfizetői számára!
Ezúttal a pénzzel kapcsolatos megtévesztés gyökereiről, az úgynevezett 419-es típusú nigériai csalásokról igyekszünk mindent elmondani.
Lassan a jogi szakértők, ügyvédek oszlopos tagjai lesznek az antivírus laboroknak. Nézzük meg, miért!
Januári lapszámunkban 2010-es jóslatok és biztonsági veszélyek, CPU-VGA párosító, hibrid tévétunerek, és persze megszokott rovataink: tesztek, tippek, trükkök és a közkedvelt mesterfogások.
Ipari méreteket ölt a hamis antivírus szoftverek gyártása és terjesztése. Bár már volt szó róla, most ismét elő kell vegyük e témát.
A jelvételtől, multi-display és master-branding megoldásokon át a teljes helyi- és távfelügyeletig mindent elvégez.
A bloggerek, fórumozók és kommentelők egy része – és sajnos sokszor a hangosabb része – erősen kihasználja, hogy arc nélkül biztonságosabban „oszthat” mindent, mindenkit, mindenhogy. A webkettő egyik hátulütője sokszor maga az ember...
Kutató tekintetektől véd a Targus képernyő szűrője
Milyen nyomokat, adatokat hagyunk magunk után az interneten, mit lehet rólunk kideríteni? És amit másról látunk, az vajon igaz?
Adataink titkosítása, elrejtése szinte mindennapos feladattá válik, legyen szó céges információkról, dokumentumokról, képekről. Nehéz olyan programot találni erre a célra, amely kellően megvédi lopás vagy feltörés ellen is a lényeges fájljainkat. Bármilyen furcsa, de a TrueCrypt ingyenes megoldást nyújt erre.
Előző cikkünkből kiderült, hogyan rejthetjük el titkosított virtuális meghajtókon fontos fájljainkat a kíváncsi szemek elől. A TrueCrypt képes a teljes rendszermeghajtót is kódolni, de ez már nem olyan egyszerű! Ezért most végigmegyünk a szükséges feladatokon és fogalmakon.
Persze a cím csalóka és félrevezető, én mégis így érzem. Gmail nélkül nincs adat, nincs múlt.
Kíváncsian vettük kezünkbe a Microsoft legújabb termékét: vajon mit tud a régóta beharangozott, ingyenes víruskereső? Letöltöttük, feltelepítettük, és kipróbáltuk.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.