13,3 évnyi HD-videó egy merevlemezen - mennyi egy petabájt?
2011-re ez már valóság lehet. De mennyi is egy petabájt? Milyen dolgok férnek el ennyi helyen? Hogyan nőtt az emberiség számítógépek iránti igénye az elmúlt években?
2011-re ez már valóság lehet. De mennyi is egy petabájt? Milyen dolgok férnek el ennyi helyen? Hogyan nőtt az emberiség számítógépek iránti igénye az elmúlt években?
Manapság egyre nagyobb divat olyan oktatóvideókat készíteni, amely valamilyen alkalmazás vagy az operációs rendszer adott részének működését mutatja be hangalámondással.
Két újabb színnel bővült a HP Mini XP Edition netbookok kínálata.
A Windows alkalmazásainak van egy olyan nehezebben hozzáférhető csoportja, amelyeket a Futtatás panelről ([Win]+[R]) szoktunk elindítani – gondoljunk például a rendszerleíró-adatbázis szerkesztőjére (regedit) vagy a Rendszerkonfigurációs segédprogramra (msconfig). Jó tudni, hogy egy kis trükkel egyszerűsíthető ezeknek a programoknak az indítása.
Remek alkalmazás az ImgBurn, sajnos hátrányai közé tartozik, hogy – látszólag – nem lehet vele zenei korongokat készíteni. Mi mégis megpróbáljuk.
OLED nélkül olcsóbb - akár ez is lehetne a 825 reklámszlogenje
A vörösszem-effektus eltüntetése mindennapos feladat, előbb-utóbb minden kezdő fotós rákényszerül. A trükköt továbbfejlesztve színes kontaktlencséket készítünk. Végül bemutatjuk, hogyan lehet a szem színeit fokozni, imponáló, mély benyomást keltő szemeket varázsolni, illetve a szem alatti táskákat eltüntetni.
Az abszolút higiénia elpusztítja a hasznos baktériumokat is – ugyanez a megállapítás igaz a számítástechnikában is, ezért mindig nézzük meg, mit érdemes kidobni és mit nem.
Az Asus e héten bemutatásra kerülő újdonsága szokatlanul nagy kijelzőt kapott.
Három új imageFORMULA lapolvasót jelentett be a Canon
A HP bemutatta a Mini netbook szériájának három új tagját.
Nemrég volt „szerencsém” pár hónapra alámerülni egy budapesti kórház bugyraiban, és – ha már így történt – nem tudtam szó nélkül hagyni azokat az áldatlan állapotokat, amelyeket odabent láttam. Megtapasztaltam, hogy egy kórházban nem csak a beteg beteg...
Az előző részben elkészült a szószátyárok 2009. évi konferenciájának weboldala - egész pontosan annak nyitóoldala. Az előző 11 lecke során megtanultuk, hogyan kell felépíteni egy oldal tartalmi és strukturális részét, és azt is, hogyan lehet a tartalmat a kívánt formába önteni. Ez alkalommal belekezdünk a honlapok harmadik „rétegébe”, a viselkedésbe - vagyis a JavaScriptbe.
A manapság használatos CPU-foglalatok mellett a közel jövőben megjelenő LGA1156-ot is támogatja a Zalman legújabb hűtője.
Legutóbbi GIMP-trükkünkben különféle szőrzeteket rajzoltunk emberek fejére, direkt erre a célra készített ecsetekkel. Érintőlegesen említettük a saját ecsetek készítésének technikáját is, most ebben mélyedünk el alaposabban.
A Microsoft 2011. januárig terjeszti, és 2012. áprilisig támogatja a Windows Vistát.
Idegesítő dolog, hogy a Vista mindig feldob egy figyelmeztetést ha egy – számára – azonosítatlan program kér hozzáférést a számítógéphez. Nincs erre valami megoldás?
Sorozatunk előző 11 epizódjában elmerültünk az XHTML leírónyelv és a kaszkád stíluslapok szépségeiben, ami oda vezetett, hogy ma befejezzük a hónapok óta közösen épített első weboldalunkat.
A NETGEAR Digital Entertainer Elite MKV és H.264 kompatibilis, emellett 802.11n WiFi-t is kapott
Az új Xara Web Designer a pixeles és vektoros képekre fókuszál. Ennek, és a testre szabható sablonoknak köszönhetően látványos interaktív honlapokat készíthetünk – szó szerint percek alatt.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.