A Techradar cikke szerint készült egy új, nagyszabású tanulmány az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, az Európai Unió és Latin-Amerika bevonásával. A téma a tartalmak készítése és tartalmak hitelességének megítélése volt. A Use.AI szerint már egyre inkább elítélik az emberek azokat, akik a mesterséges intelligencia segítségével generálnak posztokat, ami komoly stigmává alakult egyes személyek ellen a közösségi médiában.
Az AI elvileg arra lenne a legalkalmasabb, hogy megszabadítson bennünket az adminisztratív terhektől, de szöveges, képi és videógeneráló eszközeik ennél többre is képesek. A társadalom egy jelentős része ugyanakkor növekvő megvetést mutat az ilyen anyagok termelőivel szemben.
A felmérés értelmében a megkérdezettek (ez összesen 12 600 személy volt) három ötöde (58 százaléka) volt tanúja online vagy munkahelyi kritizálásnak AI használat miatt. A technológiával szembeni hozzáállás annyira negatívra fordult, hogy a megkérdezettek majd' fele attól tart, hogy az írásaikat generált szövegeknek nézik, és 39 százalékuk kifejezetten arra törekszik, hogy ne hangozzon AI tartalomnak az, amit készít.
A megkérdezettek harmada (34%) nem lenne hajlandó támogatni valakit, akiről kiderül, hogy használt generatív eszközöket, pláne akkor, ha ezt megpróbálta eltitkolni. Nagy általánosságban látható az emberek vágya az személyesebb anyagok iránt, azokat pedig AI nem tudja pótolni.