Targus Privacy Screen: ne bámuld a monitorom!
Kutató tekintetektől véd a Targus képernyő szűrője
Kutató tekintetektől véd a Targus képernyő szűrője
Milyen nyomokat, adatokat hagyunk magunk után az interneten, mit lehet rólunk kideríteni? És amit másról látunk, az vajon igaz?
Adataink titkosítása, elrejtése szinte mindennapos feladattá válik, legyen szó céges információkról, dokumentumokról, képekről. Nehéz olyan programot találni erre a célra, amely kellően megvédi lopás vagy feltörés ellen is a lényeges fájljainkat. Bármilyen furcsa, de a TrueCrypt ingyenes megoldást nyújt erre.
Előző cikkünkből kiderült, hogyan rejthetjük el titkosított virtuális meghajtókon fontos fájljainkat a kíváncsi szemek elől. A TrueCrypt képes a teljes rendszermeghajtót is kódolni, de ez már nem olyan egyszerű! Ezért most végigmegyünk a szükséges feladatokon és fogalmakon.
Persze a cím csalóka és félrevezető, én mégis így érzem. Gmail nélkül nincs adat, nincs múlt.
Kíváncsian vettük kezünkbe a Microsoft legújabb termékét: vajon mit tud a régóta beharangozott, ingyenes víruskereső? Letöltöttük, feltelepítettük, és kipróbáltuk.
Vannak weboldalak, amelyekben van valami, amit nem a készítők tettek bele. Hogy kerül a támadó kód beléjük, és miért nem vesszük észre?
A védelmi csomag nagy lépéssel került közelebb a kártevőkhöz.
A 10 legnagyobb botnet bemutatása mellett megnézünk, mely országok a fő zombicélpontok, és kik tudták eddig többé-kevesbé elkerülni a fertőzést.
Az eBayen sem minden az, aminek látszik; kaphatunk például egy olcsó(nak tűnő) pendrive helyett egy drága hibásat. Bemutatjuk, hogy milyen kártérítési lehetőségek léteznek, és megjavítjuk a „döglött” eszközt is.
Cikkünkben igyekszünk néhány jó tanácsot adni a kisgyermekes szülőknek, valamint bemutatjuk a legújabb NOD32 szülői felügyelet funkcióját.
Próbáljunk ki néhány olyan szolgáltatást, amelyekkel kártevőket elemezhetünk! A nemrég megújult VirusTotallal kezdjük, de lesznek még mások is.
A Dvdisaster alkalmazás segítségével hibajavító kódot helyezhetünk el optikai lemezeinken, így sérülés esetén sem vesznek el adataink.
Útmutató a korábban bemutatott Linksys WVC54GCA biztonsági kamerához
Bár a Green Dam webfilter bevezetése késik, már Mac-re is készül a kínai "nagy tűzfal".
Elegendő-e csak „ésszel netezni”, vagy emellett szükségünk van-e a védelmi szoftverekre is biztonságunk érdekében?
Július 1-től Kínában kötelező a PC-gyártóknak a Green Dam szűrőszoftver használata, amellyel a kormány gyakorlatilag tetszése szerint "védené" az internetezőket. A nagy vállalatok fellebbeznek.
Bár a ThinkPad T400s nem ütésálló, a Lenovo mégis kínzó próbáknak vetette alá a napokban bemutatott notebookját. A gép nem csak az ütődéseknek és a víznek, de egy majdnem 12 tonnás teherautónak is ellenált.
Számítógépünk biztonságára felügyelő programokkal kapcsolatban könnyen belefuthatunk abba a problémába, hogy azok nem hagyják magukat eltávolítani a rendszerből egy hibásan véget ért leszedési kísérlet (például verzióváltás vagy csere) után.
Olcsó hardveres adattitkosítású pendrive a Kingstontól.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.