A memóriaválság elvett tőlünk sok mindent, legutóbb például kirántotta a kezeinkből a megfizethető árú Steam Machine-t, és a DDR2-es RAM modulokat. A PC-építők, és techcégek szépen lassan mennek lejjebb és lejjebb a ranglétrán, ezért O_MORES, egy lelkes veterán is így tett: ő egészen a DDR1-ig ment.
Az általa felhasznált DDR1 RAM-modulok a '90-es évek végén, 2000-es évek elején kerültek piacra, teljesítményük pedig a DDR-200-tól a DDR400-ig terjedt. Azt O_MORES nem árulta el, hogy milyen sebességet választott, de azt igen, hogy a retró gépben mi más szerepelt.
Az alaplap egy ASRock COnRoe 865PE volt, a processzor pedig egy jó öreg Core 2 Quad Q6600. Mindezt megtámogatta egy ATI Radeon HD 4650 AGP grafikus kártya, ami egyébként a legkényesebb része lett ennek az összeállításnak. Nyilván nincsenek már modern driverek az ősöreg hardverhez, így O_MORES egy Windows 7-es programot erőszakolt rá a Windows 11-re.
A régi eszközök, barkácsolt driverek és egyéb szenvedések jutalma egy teljesen stabil Windows 11 lett. Állapotától függetlenül valószínűleg kevesen használnának ezt szívesen a mindennapokban, de a működése szépen példázza, hogy mennyire hasznosak lehetnek még régi, elhanyagolt, fiókban porosodó hardvereink is.
Windows 11 on a DDR1 motherboard, with AGP support enabled
by u/O_MORES in windows