Szabadon böngészhető a 90-es évek Windows témáinak menhelye
Jótét lelkek elkezdték előbányászni a Windows 95, 98 és XP háttérképeit, ikonjait és kurzorjait, hogy biztonságba helyezzék őket. Ti meg letölthetitek mind!
Jótét lelkek elkezdték előbányászni a Windows 95, 98 és XP háttérképeit, ikonjait és kurzorjait, hogy biztonságba helyezzék őket. Ti meg letölthetitek mind!
Az elavult szoftver rengeteg veszélyt rejt, de minden programot naprakészen tartani megterhelő feladat. Ezt a problémát veszi le a válladról a Software Updater 3, amelynek Pro verzióját a júniusi PC Worlddel megszerezheted.
Nemrég a Microsoft, a Kapersky, a McAfee és hasonló nagy antivírus szoftvereknél mutattak ki olyan problémát, amelyek kihasználásával akár az operációs rendszerek is tönkretehetők. De szerencsére gyorsan léptek a gyártók.
A PhantomLance a Google Play áruházban megtalálható alkalmazásokba férkőzött be és már 2016 óta titokban fertőzi a mobilokat.
Most az egyszer nem a koronavírusról van szó, hanem a napra pontosan két évtizede indult számtógépes vírusról, amely Love Bug néven terjedt el és gépek millióit fertőzte meg szerte a Földgolyón.
Az iOS 13.5 könnyebbé teszi majd az Apple iPhone-ok zárolásának feloldását, ehhez a maszkot sem kell levenni.
A RAM pedig az esetleg támadások miatt nem távolítható el a Surface laptopokból és táblagépekből.
Az informatikai biztonságról szóló rendezvényt nem virtuálisnak tervezték, de az lett belőle a járványhelyzet miatt - ám ez még egy apropót szolgáltat ahhoz, hogy a legújabb fenyegetésekről, biztonsági kérdésekről és megoldásokról essen szó.
A hackerek már ezeket is hamisítják annak érdekében, hogy még több információt lophassanak.
A rendszer 99 százalékos pontossággal tud különbséget tenni a biztonsági és a nem biztonsági jellegű szoftverhibák között.
Tavaly bukkantak rá az iPhone-ok gyári Mail appjában rejtőző hibára, amit a támadók aktívan ki is használtnak a mai napig.
A Facebook újabb 75 országban tette elérhetővé biztonságos, gyerekeknek szánt csevegőjét, de ezek között nincs egy sem a közelünkben.
Kifejezetten egyszerű trükkel sikerült gigantikus összegeket lenyúlni abból a pénzből, ami a károsult cégeknek volt félretéve. Ilyen csalás már jó pár éve nem sikerült senkinek, mert elvileg alapvető, hogy mindenki védekezik ellene: ebben az esetben nem sikerült.
A szakemberek szerint a cégek által kifejlesztett rendszerek nem biztosítják azt az anonimitást, amit előre megígértek, így könnyen veszélybe kerülhetnek adataink.
2019-ben például több mint 23 millió dollárt költöttek Zuckerberg védelmére és magánrepüléseire.
A cyberbűnözők továbbra is előszeretettel igyekeznek népszerű vállalatoknak álcázni magukat.
Több fontos hibajavítást is tartalmaz az aktuális csomag, és két kritikus biztonsági rést is megszüntet, szóval ezt nem érdemes halogatni.
BIOS-szinten érzékeli a végpontokra leselkedő fenyegetéseket a fejlett Dell SafeBIOS Events & IoA.
Már megint az egyik legnépszerűbb videókonferencia-app neve kerül elő egy botránnyal kapcsolatban. Most mondjuk állítólag nem az üzemeltetők tehetnek a dologról, de azért az elmúlt időszak hírei után kimondottan kellemetlen.
Bár a dolog nem újdonság mobilcégtől, de a felemás helyzetben lévő Huaweitől elég merész lépés ilyesmit megjelentetni, főleg a biztonsági vádaskodások közepette.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.