Kicsit sem hasonlított a Föld a mostani bolygónkra 55 millió évvel ezelőtt
Svájci kutatók szerint a Föld valószínűleg forrón gőzölgött 55 millió évvel ezelőtt, legalábbis talajmintákból erre következtetnek.
Svájci kutatók szerint a Föld valószínűleg forrón gőzölgött 55 millió évvel ezelőtt, legalábbis talajmintákból erre következtetnek.
Ezúttal svájci tudósok és egy mexikói obszervatórium érdemes a két exobolygó felfedezése.
A tudósok szerint az űrteleszkópok következő generációja sokkal több lehetőséget ad majd számukra, ezért fontos megkeresni azokat a bolygókat, melyeket érdemes lesz vizsgálniuk.
Amerikai és kínai kutatók bukkantak rá az első olyan bolygóra, ami extragalaktikus, tehát a Tejútrendszeren kívül található.
Olyan védelmi rendszer kiépítésén dolgozik az Európai Űrügynökség, ami a nagyobb aszteroidáktól védené meg a Földet.
Elképesztő részletességben lehet majd megcsodálni a Marsot, hála Japán 8K-s kamerájának, amit a bolygóhoz küld.
Csillagászok és számítógéptudósok tervezték azt a gépi algoritmust, ami új exobolygókat fedezett fel a NASA meglévő adatai segítségével.
A Roszkoszmosz vezetője azt nyilatkozta, hogy talajmintákat akarnak gyűjteni a bolygón.
A Mars felszínéről érkező képek alapján készült el egy olyan nagyfelbontású videó, amelyben átélheted, milyen lehet körülnézni a vörös bolygón.
Az évek óta a Mars felszínét rovó NASA Curiosity kutatójárműnek sikerült megörökítenie, hogyan fest bolygónk több millió kilométer távolságból.
Hivatalosan is egy, a Földre igazán hasonlító bolygó kering a Proxima Centauri körül, ami a Naphoz legközelebbi csillag.
Ezen a héten tesz különleges bejelentést a WFIRST űrteleszkóppal kapcsolatban a NASA, a téma a sötét energiát és az exobolygókat is érintheti.
Nagyon ígéretesnek tartották a Fomalhaut b néven nyilvántartott exobolygót, de az egyszercsak eltűnt a tudósok szemei és távcsövei elől.
A NASA kutatói rábukkantak egy olyan exobolygóra, ami kísértetiesen hasonlít a Földre, akár élhető is lehet, de van itt egy kis bökkenő.
A digitális helymeghatározás és az internetes csapatépítés magasiskolája az a csodatett, amelyet két Reddit-felhasználó hajtott végre.
Most először hozott nyilvánosságra a vállalat adatokat arról, mennyi Street View és Earth fotót készítettek a bolygónkról. Nem kis számok következnek.
A Google Earth Timelapse 1984 ás 2016 között mutatja meg, hogyan változott a bolygónk.
A HTC Vive tulajdonosok a Tattoine bolygón fénykardozhatnak egy filmszerű sztorit átélve.
Egy kínai oldal már költözési jogot árul a Kepler-452b-re.
Az új főhadiszállás energiaellátását 100 százalékban megújuló forrásokból biztosítják majd.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.