370 000 magyar Facebook felhasználó adatait árulják a sötét interneten
Május végén egy óriási adatcsomagot fedeztek fel, benne 500 millió Facebook felhasználó adataival. Ezek között 370 ezer tartozik magyarokhoz.
Május végén egy óriási adatcsomagot fedeztek fel, benne 500 millió Facebook felhasználó adataival. Ezek között 370 ezer tartozik magyarokhoz.
A brit légitársaság fontos információihoz jutottak hozzá illetéktelen személyek.
Egy hackereknek kitalált piactéren több mint 43 000 weboldalhoz és szerverhez lehet hozzáférést vásárolni.
Az FBI szerint egyértelműen Kína felelős azokért a betörési kísérletekért, amelyekkel a COVID-19 elleni vakcina fejlesztésével kapcsolatos adatokat próbálnak ellopni.
Már megint egy gigantikus adatcsomagra keresnek vevőt a sötét internet mélyén - esélyesen kevés lehet benne a magyar találat, de azért érdemes megnézni, hátha valaki közületek is használta az érintett szolgáltatásokat.
A hackerek már ezeket is hamisítják annak érdekében, hogy még több információt lophassanak.
Kifejezetten egyszerű trükkel sikerült gigantikus összegeket lenyúlni abból a pénzből, ami a károsult cégeknek volt félretéve. Ilyen csalás már jó pár éve nem sikerült senkinek, mert elvileg alapvető, hogy mindenki védekezik ellene: ebben az esetben nem sikerült.
BIOS-szinten érzékeli a végpontokra leselkedő fenyegetéseket a fejlett Dell SafeBIOS Events & IoA.
A hackerek 80 százalékos sikerességgel tudják megkerülni a hitelesítési folyamatot, így az ujjlenyomat-olvasók sem valami biztonságosak már.
A Safari biztonsági réseit időközben már befoltozták, de így is heves szemöldökráncolásra ad okot a dolog.
A hackerek által tönkretett 7600 oldal nem is visszaállítható pontosan a dark web működési módja miatt. A szervergazda nem is indítja újra a szolgáltatást, elege lett a dologból.
Az egyik alapító szerint erre azért volt szükség, mert elképesztően megugrott azon csalók száma, akik a vészhelyzetre hivatkozva próbálnak meg pénzt vagy személyes adatokat kicsalni az emberekből.
Az Egészségügyi Világszervezet kulcsfontosságú szerepet tölt be a koronavírusjárvány terjedésének megelőzésében, ezért akarnak értékes információkat kicsalni tőlük különböző hackercsoportok.
A hackerek olyan androidos applikációkat terjesztenek, amik "koronavírus trackernek" hirdetik megukat, de a valóság az, hogy csak a Bitcoinodra utaznak.
A biztonsági szakértők szerint 2020 a titkos támadások éve lesz olyan appok által, amiket népszerűségük miatt biztonságosnak hiszünk.
Dolgozói és felhasználói adatok is kiszivárogtak egy nem megfelelően biztosított szerver miatt.
Leginkább német PayPal ügyfeleket érint a hiba: ismeretlenek fizethettek a pénzükkel a világ másik felén.
Csak tesztelni akarta, milyen ereje van a jól ellőtt képeknek, de mindenki bevette, hogy Balin nyaralt. Az összes kép a helyi IKEA áruházban készült.
A McAfee arra figyelmeztet, hogy igazából óriási veszélyben vannak a jövő sofőr nélküli járművei, és így az utasaik is.
Ha valamitől félünk, azzal könnyebben tőrbe is lehet csalni minket - a koronavírusra is így ugrottak rá azonnal a webes bűnözők.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.