Nem mindennapi sérülést szenvedett a NASA marsjárója
Elég durva sérülés keletkezett a NASA Curiosity marsjárójának kerekén.
Elég durva sérülés keletkezett a NASA Curiosity marsjárójának kerekén.
A Boeing-fiaskó miatt maradni kényszerült Sunita Wiliams már másodjára tölti be a posztot.
A vállalat szerint rövidesen elindul a sorozatgyártása is.
Úgy tűnik, a nyárihoz hasonló helyzet állt elő, amikor rengeteg panasz érkezett az Apple Pay szolgáltatás meghibásodása miatt.
Nick Hague és Aleksandr Gorbunov küldetése most tényleg különleges.
Sikerült beindítani a Voyager-1-est, de már csak pár évig lesz stabilan működőképes.
Kiállítóteremmé alakult át a Neumann Társaság Báthory utcai központja, ahol október végéig az érdeklődők megtekinthetik azt a másfél tucat kultikus mikroszámítógépet, amelyek révén az informatika a hazai oktatás részévé vált. A tárlaton az ötvenes és hatvanas évekből származó első kibernetikai készletek, a nyolcvanas évek hazai fejlesztésű számítógépei, majd a később elterjedt Commodore és IBM gépek is megtekinthetők, egy részük működés közben is kipróbálható.
Nem kockáztatták meg, hogy az űrhajósok is a fedélzeten tartózkodjanak a hazaút során.
A Helix Micra előpárátlanítja a befújt levegőt, így akár ötven százalékkal is csökkentheti a szükséges energia mennyiségét.
Eredetileg mindössze 8 napot kellett volna a Nemzetközi Űrállomáson tölteniük.
A NASA hamarosan dönt arról, hogy mi a lehető legbiztonságosabb megoldás.
Nem feltétlenül az az elismerés, amit büszkén mutogat majd a kiberbiztonsági vállalat.
A felhasználói elégedettség meredek zuhanása csak a kezdet, a befektetői bizalom megingása további súlyos milliárdokba kerül a processzoróriásnak.
Látványos jelenség vár azokra, akik éjszakánként az eget kémlelik az északi féltekén.
Letűnt korról mesélhet egy vasat és szulfátot tartalmazó kőzetminta, amikor valamilyen szerves létforma is jelen lehetett.
A NASA új technológiájának segítségével minden eddiginél érzékletesebben szemlélteti a jelenséget.
A Merkúrt felfedező Messenger ugyan 2015-ben tönkrement, de az általa rögzített értékes adatokat a mai napig vizsgálják.
A SpaceX egy felturbózott DragonX-szel hozná vissza a légkörig, ahol a feleslegessé vált eszközök szokásos sorsát szánják neki.
A 36 ezer kilométeres magasságban keringő műhold segítségével sokkal pontosabb méréseket tudnak majd végezni a Naprendszeren kívül eső világról.
Loral O'Hara, a NASA űrhajósa egy videón engedett betekinteni a napi szinten végzett regenerációs tornájába.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.